Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Repatriačný let z Filipín do Madridu môžu využiť aj Slováci

Repatriačný let z Filipín do Madridu môžu využiť aj Slováci

Španielsko uskutoční 23. apríla 2020 repatriačný let OP ELKNO2. Bude pozostávať z popoludňajších repatriačných letov z Puerto Princesa, Cebu a Siargao do Manily a medzinárodného letu z Manily do Madridu v noci (čas ešte bude potvrdený). Lety z Madridu do hlavných európskych letiskových uzlov (Paríž, Londýn, Amsterdam, Brusel, Frankfurt …) a odtiaľ do ďalších európskych destinácií sú stále dostupné.

Reklama

Pre repatriačný let platia nasledovné podmienky:

  • Lokálne lety je možné využiť iba v prípade, že repatriovaná osoba využije aj medzinárodný let do Madridu.
  • Občania SR budú musieť poskytnú doklad o nadväzujúcom lete z Madridu do domovskej krajiny.
  • Občania EÚ + občania Švajčiarska, Nórska a Spojeného kráľovstva + obyvatelia Španielska + obyvatelia Južnej Ameriky sú vítaní, najmä pre let Cebú-Manila a Manila Madrid. Na repatriačných letoch zo Siargao a Puerto Princesa bude k dispozícii veľmi málo miest.

Cena lokálnych repatriačných letov bude predstavovať maximálne 250 eur na osobu splatnú Španielskej štátnej pokladnici. Cestujúci budú musieť vyplniť a podpísať formulár pred nástupom na palubu. Cena medzinárodného letu bude 640 eur splatná leteckej spoločnosti. Podrobnosti o platbe ešte budú potvrdené.

Rezort zahraničia prosí záujemcov, aby zaslali kópiu pasu a údaje o tom, na ktorom z letov sa chcú zúčastniť na Veľvyslanectvo SR v Jakarte najneskôr 16. apríla 2020 prostredníctvom e-mailu emb.jakarta@mzv.sk alebo súkromnou správou Whatsapp na t.č.: +62 816 783 043. Španielsko poskytne potvrdeným cestujúcim dokument uvádzajúci zaradenie do letu (letov) na uľahčenie príchodu na letisko a odletu.

Z Filipín sú stále dostupné aj komerčné lety. Všetky sú sústredené na Terminál 1 medzinárodného letiska NAIA v Manile. Letecké spoločnosti, ktoré stále ponúkajú možnosti spojenia do Európy, sú nasledovné: Qatar (1 let/denne), Korean Airways & Asiana (s prestupom v Incheon /2 lety denne).

Pre aktuálne informácie o ďalších repatriačných letoch a zaradenie do Whatsapp skupiny, kde Veľvyslanectvo SR v Jakarte zdieľa najaktuálnejšie informácie z krajiny prosím kontaktujte núdzové telefónne číslo: +62 816 783 043.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Peru spúšťa ďalšie medzinárodné lety a čoskoro otvorí aj Machu Picchu https://t.co/urZeTeQcTb #novinky18 minút dozadu
Kanada poľavuje karanténu. Niektorí prichádzajúci môžu podstúpiť aj test https://t.co/01TyFWDP8c #novinky1 hodinu dozadu
Emirates už ponúkajú pri niektorých letoch plne biometrický a bezkontaktný check-in https://t.co/N7VsZoxh1s #novinky1 hodinu dozadu
Letisko Viedeň a Austrian Airlines už ponúkajú bezplatné antigénové testy na prvej linke https://t.co/gYOAbZ9qGc #novinky2 hodiny dozadu
Kajmanské ostrovy otvárajú brány digitálnym nomádom https://t.co/sijilLnkW1 #novinky2 hodiny dozadu
Nová linka Ryanair odvčera spája Košice s Liverpoolom https://t.co/kShTFnF81k #novinky2 hodiny dozadu
Slovensko sprísni režim na hraniciach s Ukrajinou https://t.co/3paj0Gz37v #novinky2 hodiny dozadu
Veľká Británia zakáže vstup tým občanom EÚ, ktorí boli odsúdení na viac ako ročný trest väzenia https://t.co/eWWf5mRN5c #novinky2 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky3 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore