Nájdeš nás aj na:

Letenky

NOVINKA: Premium Economy od Austrian Airlines je luxus za malý príplatok

NOVINKA: Premium Economy od Austrian Airlines je luxus za malý príplatok

Nová prémiová ekonomická trieda Austrian Airlines je na takej úrovni, že pokojne môže súperiť s business triedou niektorých aeroliniek. Tvrdia to mnohé cestovateľské blogy a my sa k nim po vzhliadnutí novinky pripájame. Usaďte sa v super komfortných nastaviteľných kreslách, pochutnajte si na prvotriednom menu, nasaďte si špeciálne slúchadlá tlmiace zvuk naokolo a pokojne si dajte drink. Váš priamy let z Viedne môže po novom nabrať úplne nový rozmer. Šesť Boeingov 767 a päť sedem-sedem-sedmičiek rakúskej aerolinky prešlou významnejšou úpravou s jediným cieľom – čo najviac zdokonaliť zážitok z prémiovej ekonomickej triedy. Prečo sa teda oplatí „upgradnúť” z klasickej Economy class na Premium Economy? Pripájame naše hodnotenie a na záver aj letenky za veľmi zaujímavé ceny.

Reklama

6 dôvodov, prečo Premium Economy

Jedna batožina nestačí

Jedna dvadsaťtrikilová podpalubná batožina niekedy nestačí. Austrian Airlines to vedia, preto všetci tí, ktorí si vyberú prémiovú ekonomickú triedu môžu cestovať rovno s dvomi 23 kilogramovými batožinami.

Drink na privítanie

Aby ste sa cítili komfortne už od začiatku, hneď po nástupe do lietadla vám prinesú váš welcome drink. Niečo také je pri mnohých aerolinkách výsadou len pre cestujúcich v biznis triede.

Obrovský priestor pre nohy

Sedenie je jednou z hlavných devíz novej Premium Economy. Všimnete si to ihneď po usadení. Množstvo priestoru pre nohy a kolená, špeciálna opierka na chodidlá, ergonomické opierky na lakte, hlavu a krk a možnosť sklopiť sedadlo do 40° uhlu v ktorom sa cestuje omnoho príjemnejšie. Napokon veľa napovie aj fotografia nižšie.

Ak chcete čas strávený na palube využiť pracovne, Premium Economy je na to pripravená. Vaše opierky na lakte sa vedia v priebehu pár sekúnd zmeniť na funkčný stolík schopný udržať váš laptop. Napokon si počas letu môžete dobiť aj svoje mobilné zariadenia či počítač, každý cestujúci prémiovej ekonomickej triedy môže využiť USB zásuvky a taktiež plne funkčnú 220V zásuvku.

Zábava na palube

12-palcové dotykové obrazovky, diaľkové ovládanie, špičkové odhlučnené slúchadlá a USB porty spravia z vášho sedadlá improvizované kino (alebo skôr pohodlný priestor na nikým nerušený spánok? :). Vyberte si z obrovskej ponuky filmov, seriálov a hudby. Dostupnosť vašich obľúbených filmov si viete skontrolovať aj priamo na stránke Austrian Airlines.

Hody ako v business class

3 až 4-chodové menu a možnosť vybrať si z 3 typov hlavných jedál. Catering v prémiovej ekonomickej triede Austrian Airlines možno v porovnaní s ostatnými aerolinkami umiestniť na najvyššie priečky. Samozrejmosťou je snack pred vzlietnutím, prípadne raňajky v závislosti od času, kedy cestujete. V ponuke nápojov máte k dispozícii rakúske vína, pivo, kávu, čaj a destiláty – počas celého letu a bezplatne. Pitný režim v podobe fľaše s vodou nájdete ihneď po príchode na svoje miesto.

Takýto praktický balíček nedostanete všade

Viete čo je amenity kit? Je to malý, vkusný, praktický balíček plný užitočných maličkostí, ktoré sa vám na vašej ceste budú hodiť. Obsahuje napríklad štuplíky do uší, ponožky, zubnú kefku a množstvo ďalších vecí pre vašu osobnú potrebu.

Ako upgradnúť na Premium Economy?

Sú dve možnosti. Môžete si rovno zakúpiť letenky vo vyššej ekonomickej triede alebo tak môžete urobiť po kúpe letenky v ekonomickej triede cez aerolinku alebo sprostredkovateľa – toto vás však môže vyjsť omnoho drahšie. Pri takomto upgrade však treba mať na pamäti, že je to možné len 47 hodín pred odletom a požiadať o lepšiu triedu môžete len prostredníctvom online check-inu na stránke Austrian Airlines.

Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť

Všetky výhody Premium Economy si plne uvedomíte až vo chvíli, keď ich uvidíte. A ešte predtým, ako si ich pozriete naživo, môžete využiť 360° pohľad priamo z lietadla.

Boeing 777-200 ER Austrian Airlines

(po kliknutí na obrázok sa vám otvorí 360° pohľad do lietadla)

Boeing 767-300 ER Austrian Airlines

(po kliknutí na obrázok sa vám otvorí 360° pohľad do lietadla)

Alebo si pozrite praktickú videorecenziu (v anglickom jazyku):

Prémiovú ekonomickú triedu si teraz môžete rezervovať už od 769 eur, čo je aktuálne len o pár desiatok eur viac ako cena letenky v bežnej ekonomickej triede. Nižšie nájdete letenky z Viedne do destinácií ako Miami, New York, Chicago, Washington, Los Angeles, Toronto, Bangkok, Hongkong, Peking, Šanghaj, Tokio a Capetown.

Viedeň – Miami – Viedeň

✈ Letenky za 769 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – New York (JFK) – Viedeň

✈ Letenky za 779 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – New York (Newark) – Viedeň

✈ Letenky za 779 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Washington – Viedeň

✈ Letenky za 779 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Toronto – Viedeň

✈ Letenky za 789 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Chicago – Viedeň

✈ Letenky za 829 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Hongkong – Viedeň

✈ Letenky za 919 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Bangkok – Viedeň

✈ Letenky za 969 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Los Angeles – Viedeň

✈ Letenky za 1019 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Peking – Viedeň

✈ Letenky za 1019 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Šanghaj – Viedeň

✈ Letenky za 1019 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Tokio – Viedeň

✈ Letenky za 1189 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Viedeň – Cape Town – Viedeň

✈ Letenky za 1219 eur ✈

Akciové termíny: marec – október

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky9 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy11 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU12 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy13 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I14 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky14 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky14 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore