Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Bahrajn bude mať novú atrakciu. Do podmorského parku potopia Boeing

Na Blízkom východe sa niečo chystá! Bahrajn chce podporiť svoj turistický ruch a prilákať potápačov z celého sveta svojím novým podmorským parkom. Rozloha novej atrakcie bude až 100 000 m2, otvorenie sa plánuje v lete 2019.

Reklama

Stredobodom podmorskej senzácie má byť Boeing 747. Toto 70 metrov dlhé lietadlo bude ponorené do vody a pripravené pre zvedavých turistov. Podľa bahrajnskej tlačovej agentúry by mal park obsahovať aj repliku starobylého domu bahrajnského obchodníka s perlami, umelé korálové útesy či rôzne sochy.

Zdroj foto: CNN.com, www.divebahrain.com

Čo na to príroda?

Iniciátori projektu tvrdia, že nová atrakcia bude zároveň aj ekologická. Práve v otázke šetrnosti k životnému prostrediu sa ale strevávajú s kritikou, a to najmä zo strany odborníkov na podmorský život. Tí si uvedomujú nedostatky projektu.

Potápanie k lietadlu či umelým útesom je určite jedinečným a zaujímavým zážitkom, existuje však riziko, že sa pri inštalácii uvoľnia znečisťujúce látky, ktoré môžu ovplyvňovať morské organizmy.

The Bahrain Tourism and Exhibition Agency ubezpečuje, že lietadlo bude pred spustením do vody špeciálne pripravené. Plochy lietadiel majú byť ošetrené biologicky šetrnými čistiacimi prostriedkami. Zároveň sa odstránia z lietadla kontaminanty, ako aj všetky elektrické vedenia, lepidlá, izolácie, plasty a iné chemikálie či potenciálne toxické látky.

Trend podmorských atrakcií

Bahrajnský podmorský svet nebude prvou atrakciou tohto druhu, podmorské turistické atrakcie sú populárnym trendom.

V Spojených štátoch bol v roku 1993 pri Miami ponorený Boeing 727, v roku 1995 bol však počas hurikánu Gordon poškodený. Rovnaký typ lietadla sa dá vidieť v Mermet Springs v štáte Illinois.

Milovníci podmorského sveta si prídu na svoje aj v Kanade, kde môžu preskúmať vyradený Boeing 737 pri Chemainuse v Britskej Kolumbii alebo v Turecku, kde sa vo vodách Egejského mora nachádza Airbus.

Tento trend neobišiel ani hotely – práve ten podmorský si turisti užívajú aj na Maldivách!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Hore