Nájdeš nás aj na:
pattaya thajsko

Ázia

Pattaya: 7 dôvodov, prečo navštíviť toto exotické a energiou nabité mesto

Pattaya: 7 dôvodov, prečo navštíviť toto exotické a energiou nabité mesto

Pattaya je veľmi známym thajským letoviskom a centrom cestovného ruchu. Leží iba 150 km juhovýchodne od Bangkoku a práve aj vďaka svojej polohe je jedným z najnavštevovanejších miest tohto exotického raja. Nudiť sa tu nebudeš ani chvíľku, pretože Pattaya je skvelým miestom pre všetkých, ktorí si chcú užívať more, pláže, poznávať okolitú prírodu a večer sa vydať do víru klubov a nočnej zábavy. Máme pre teba niekoľko dôvodov, prečo sa do tohto centra zábavy pozrieť a prežiť tu dovolenku, na ktorú budeš dlho spomínať.

Reklama

1. Uži si miestne pláže

Pláže sú jednou z hlavných atrakcií Pattayi. Môžeš tu stráviť celý deň odpočinkom alebo prevetrať vodný skúter, kajak, vyskúšať windsurfing a ďalšie aktivity, ktoré tu v hojnej miere frčia.

 • Ak hľadáš atmosféru plnú života a energie, tak určite zamier na Pattaya Beach, ktorá je srdcom Pattayi.
 • Ak chceš radšej relaxovať bez davov a oceníš väčší pokoj, vyprav sa k Pláži Jomtien. Nachádza sa v blízkosti centra a môže byť vítaným únikom od všetkého zhonu a návalu ľudí. Pláž je navyše považovaná za jednu z najčistejších v Pattayi. Vďaka pozvoľnému vstupu do vody je obľúbená aj medzi rodinami s deťmi.
Pattaya beach thailand

2. Navštív jednu z najkrajších tropických záhrad v Ázii

Botanická záhrada Nong Nooch leží približne 20 km od mesta Pattaya a patrí k tým najkrajším a najväčším v Ázii. V rozsiahlom parku uvidíš celý rad exotických rastlín, bonsaje, kaktusy, krásne orchidey aj viac ako 2000 druhov paliem! Tiež tu môžeš nakŕmiť jednu z najväčších sladkovodných rýb sveta Arapaimu, alebo si užiť úžasné predstavenia thajských tradičných tancov, bojového umenia či bubnovania. Záhrada sa rozlieha na priestore 2,4 km² a je vhodná aj na celodenný výlet.

nong-nooch pattaya

3. Spoznaj celý svet ako na dlani

Chceš vidieť celý svet ako na dlani? Zavítaj do Mini Siam. Nájdeš tu viac ako 100 miniatúrnych replík thajských skvostov i miniatúry stavieb z celého sveta, vrátane Sochy slobody, Eiffelovky či Šikmej veže v Pise.

Mini Siam Pattaya

4. Nakupuj priamo z lode na unikátnom plávajúcim trhu

Trhy sú silným zážitkom pre všetky tvoje chuťové a čuchové zmysly. Prejdi na loďke tunajšie kanály a navštív obchodníkov, rybárov i farmárov, ktorí ponúkajú tovar a chystajú neobvyklé a exotické špeciality! Zoženieš tu čerstvé ovocie, korenie, ale aj kvety a suveníry.

Plovoucí trh Pattaya Thajsko

5. Objav thajské architektonické tradície

Pattaya síce nie je mestom pamiatok a honosných architektonických skvostov, napriek tomu tu v okolí nájdeš stavby, pri ktorých sa s úžasom zastavíš:

 • Svätyňa pravdy (Sanctuary of Truth) je monument postavený výhradne z dreva a je štúdiou thajských architektonických štýlov. Stavba je detailne zdobená drevenými rezbami a vzdáva hold starovekým náboženstvom a filozofiám.
Svatyně pravdy Pattaya
 • Veľký Budha sedí na zalesnenom kopci a dostaneš sa k nemu po schodisku zdobenom z oboch strán zlatými hadmi Naga. Určite tu stretneš množstvo miestnych, ktorí sa sem chodia modliť za zdravie, šťastie a prosperitu
Velký Buddha Pattaya
 • Wat Yansangwararam je chrám obklopený rozľahlými palmovými záhradami. V komplexe sú umiestnené vzácne budhistické relikvie a na ceste vedúcej k chrámu je jazero s pôsobivými čínskymi pavilónmi, ktoré sú plné starožitností a artefaktov.
Wat Yansangwararam Pattaya

6. Urob si jednodňový výlet na koralový ostrov

Približne 30 minút jazdy rýchlym člnom z pláže Pattaya trvá cesta na ostrov nazývaný Koh Lan. Pozdĺž brehov ostrova sa tiahne niekoľko pláží s bielym a jemným pieskom a čistým azúrovým morom. Jednou z najkrajších je pláž Tien. Keď zavítaš na Nual Beach a budeš mať šťastie, uvidíš tu vyvádzať aj malé opičky.

Koh Lan Thajsko

7. Prejdi sa najznámejšou thajskou ulicou

Walking Street Pattaya je doslova synonymom nočnej zábavy a jej návšteva je silným zážitkom! Od večerných hodín sa ulica uzatvára pre vozidlá a okolo polnoci doslova srší životom. Živé vystupujúce kapely, bary, diskotéky, neónové svetlá, umelci a skvelé pouličné jedlo.

Ako sa dostať do letoviska Pattaya?

Najčastejším spôsobom dopravy z Českej republiky je využitie leteckej dopravy do Bangkoku a následne autobusom do mesta. Priamo z letiska jazdia do Pattayi medzimestské autobusy spoločnosti Bus Bor Khor Sor a cesta trvá približne 2,5 hodiny. Autobusy jazdia od ranných do večerných hodín.

Akciové letenky do Bangkoku

Podmienky vstupu do Thajska

Nezabudni na poistenie

Poistenie STORNO najnovšie pokrýva v prípade pozitívneho RT-PCR testu na COVID pred cestou 80% stornopoplatkov. Taktiež sú v tomto poistení zahrnuté náklady na zmenu spiatočnej cesty v prípade ochorenia v destinácií. Poistenie ISTOTA potom zahŕňa obe spomínané situácie a pridáva aj liečebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinácií. Poistenie je platné pre všetky krajiny sveta a to bez ohľadu na farbu v cestovateľskom semafore resp. ich epidemiologickú situáciu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore