Nájdeš nás aj na:

Novinky

Pre parlamentné voľby priletí domov o 133% viac Slovákov ako v roku 2016

Pre parlamentné voľby priletí domov o 133% viac Slovákov ako v roku 2016

Zatiaľ čo svoj hlas v parlamentných voľbách, ktoré sa na Slovensku budú konať už túto sobotu 29. februára, sa zúčastní asi 55 tisíc voličov zo zahraničia poštou, teda o polovicu viac ako v roku 2016, analytici Pelikána zaznamenali ešte jeden veľmi zaujímavý nárast. Až o 133 percent viac Slovákov si v porovnaní s rokom 2016 kúpilo na volebný víkend letenky s príletom do Bratislavy, Košíc, Viedne alebo Budapešti.

Reklama

Najviac Slovákov sa počas volieb vracia z krajín Európskej únie – Španielska, Veľkej Británie, Talianska, Nemecka či Holandska, ale aj zo Švajčiarska, Švédska či Dánska. Týchto cestujúcich vyšli letenky na Slovensko a späť v priemere do dvesto eur, no Slováci, ktorí prichádzajú späť na Slovensko vo volebný víkend z Ameriky, zaplatili za spiatočné letenky aj 750 eur.

Zodpovednosť za smerovanie krajiny si uvedomuje rekordný počet Slovákov

Štatisticky je dopyt Slovákov po letenkách späť na Slovensko enormný. Počet predaných leteniek na volebný víkend 2020 je dokonca vyšší ako bol minulý rok počas prezidentských volieb, až o 65 percent. A to je veľmi zaujímavé najmä preto, že do parlamentných volieb sa Slováci môžu zapojiť poštovým hlasovaním, zatiaľ čo pri prezidentských voľbách takú možnosť nemajú.

Čo všetko zohľadnili naši analytici pri týchto volebných štatistikách? Museli sa zbaviť čo najviac externých vplyvov, od celkového rastu cestujúcich v leteckej doprave s ohľadom na aktuálny pokles záujmu o cestovanie pre šíreniu koronavírusu až po nové letecké spojenia a výpredaje leteniek.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa rušia a vznikajú letecké spojenia pre Slovákov?


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore