Nájdeš nás aj na:

Novinky

New York má svoj Central park, v Londýne majú Hyde Park. A čo Paríž?

New York má svoj Central park, v Londýne majú Hyde Park. A čo Paríž?

Paríž bude mať od roku 2024 v okolí Eiffelovej veže najväčší verejný zelený mestský park. Na dlhý park premenia vyše sto hektárov zeme, úpravy zatiaľ vyčíslili na 72 miliónov eur. Zelené zmeny čakajú miesta od Námestia Trocadéro (Place du Trocadéro), Palác Chaillot až po park Champ de Mars a dokonca ešte ďalej.

Súčasťou zmien je aj transformácia mosta Iéna (Pont d´Iéna), ktorý spája ľavý a pravý breh mesta vedúc priamo k Eiffelovej veži, výlučne na pešiu zónu. Niektoré už existujúce záhrady a plochy, napríklad tie v Champ de Mars, prejdú úpravou terénu. Na Námestí Trocadéro vyrastie zelený amfiteáter, celistvá promenáda spojí miesta medzi mostom Bir-Hakeim, Eiffelovou vežou a múzeom pomenovaným podľa exprezidenta Jacqua Chiraca.  

Infografika zmien.
Zdroj fotografie: http://www.leparisien.fr/

Zelený nádych pre Paríž

O to, aby sa úpravy mesta podarili včas do Letných olympijských hier, ktoré sa v roku 2024 budú konať práve v Paríži, sa postará britská firma Gustafson Porter – Bowman. Tých si ako špecialistov na záhradnú architektúru vybralo na túto transformáciu Paríža samo vedenie mesta pociťujúc, že sa jeho centrum stáva obeťou vlastnej popularity.

Spoluzakladateľka britskej firmy, ktorá bude park budovať, Kathryn Gustafson, sa pre francúzsky denník Le Parisian vyjadrila, že bola zhrozená stavom priestoru v okolí Eiffellovej veže, ktorý nie je prispôsobený takému náporu turistov a chodcov. Aby ho odťažili, prevzdušnili a vytvorili tak miestnym, ale aj turistom lepší zážitok z návštevy, vybudujú v ňom takmer dvojkilometrový park.

Vizualizácia mosta Iéna po zmene, Eiffelova veža a Námestie Varsovie.
Zdroj fotografie: http://www.leparisien.fr/

Zdroje informácií: https://www.cntraveler.com & http://www.leparisien.fr

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Krásne portugalské Faro s letenkami od 42€! https://t.co/niTLLJKJVf #letenky11 hodín dozadu
Zaži bájne Faerské ostrovy z Viedne! Letenky za 259€ https://t.co/VK7IdsR4NC #letenky12 hodín dozadu
Veľmi lacný Tel Aviv z Viedne, od 42€: https://t.co/8XXJQyDTlY12 hodín dozadu
Horúce Kapverdy z Viedne s letenkami od 250€: https://t.co/VVUr6FFo4c12 hodín dozadu
PECKA DŇA: Kyjev a Černobyl s ubytovaním v 3* hoteli spolu za 289€ https://t.co/uVob761IhJ #ponukadňa1 deň dozadu
O 6-tisíc pasažierov viac ako v rovnakom období vlani. Bratislavské letisko zverejnilo štatistiky letov: https://t.co/eMuDMLs0nJ #letenky1 deň dozadu
Parádna dovolenka v decembri: Fuerteventura z Viedne od 75€ https://t.co/eoktkmdpvV #letenky2 dni dozadu
NEZMEŠKAJ: Dovolenka v Dubaji s 5* hotelom a vstupom do aquaparku aj akvária za 769€ https://t.co/5pWCMhQ3sB #ponukadna2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore