Nájdeš nás aj na:

Ázia

Japonsko, Austrália a Nový Zéland za výborné ceny z Budapešti. Leť od 579€!

Japonsko, Austrália a Nový Zéland za výborné ceny z Budapešti. Leť od 579€!

Takúto ponuku na letenky do Austrálie a na Nový Zéland sme tu už dlho nemali. Vďaka Shanghai Airlines môžeš letieť z Budapešti k protinožcom za perfektné ceny. Ak nepoznáš Shanghai Airlines, nižšie ti presne popíšeme, ako lietajú a samozrejme – nájdeš tam aj spomínané letenky.

Reklama

Letecká spoločnosť Shanghai Airlines nedávno opäť otvorila linku medzi Šanghajom Pchu-tung a letiskom Franza Liszta v Budapešti. Shanghai Airlines je dcérskou firmou jednou z najväčších leteckých spoločností na svete China Eastern Airlines. Budapešť je prvá diaľková destinácia pre Shanghai Airlines a linku bude obsluhovať exkluzívne modernými lietadlami Boeing 787-9 Dreamliner.

Všetky Dreamlinery spoločnosti prichádzajú priamo od výrobcu a aj najstaršie z nich má iba rok. Shanghai Airlines je možno pre bežného slovenského turistu málo známa značka, letecká spoločnosť však na linke do Budapešti zaviedla produkt, ktorý je ľahko porovnateľný s tým, čo ponúkajú napríklad luxusné a veľmi známe aerolinky z Blízkeho východu.

Moderné lietadlá Boeing 787-9 Dreamliner majú 285 sedačiek rozdelené nasledovne: 4 v prvej triede, 26 v biznis triede, 28 v prémiovej ekonomickej a 227 v ekonomickej.

Novinka začala premávať z Budapešti už tento víkend.

Japonsko, Čína, Austrália a Nový Zéland z Budapešti za bezkonkurenčnú cenu

Lety sú prevádzkované každú stredu, piatok a nedeľu.

Akciové letenky

Boutique aerolinky s veľa destináciami

Shanghai Airlines lieta do 140 destinácií a materská China Eastern Airlines má spojenia do ďalších 248 destinácií. Cestujúci môžu ľubovoľne kombinovať tieto dve letecké spoločnosti a ďalej prestúpiť na linky akéhokoľvek ďalšieho dopravcu v rámci aliancie SkyTeam.

Cestujúci z Maďarska, Slovenska, Česka, Poľska aj iných okolitých krajín sa tak môžu tešiť na výhodné ceny leteniek na palube kvalitného dopravcu s výnimočným servisom.

Pozrite sa na palubu Boeingu 787-9 Dreamliner Shanghai Airlines:

Letušky prvýkrát vítajú hostí v prvej triede Boeingu Dreamliner Shanghai Airlines po pristátí v Budapešti

Lietadlo je vybavené najnovším zábavným systémom a väčšími displejmi vo všetkých komfortných triedach. Všetky sedačky, okrem ekonomickej triedy, majú luxusný kožený poťah. Nemusia sa ľakať ale ani tí cestujúci, ktorí hľadajú vždy najvýhodnejšiu cenu. Aj v ekonomickej triede nájdeme pohodlné a ergonomické sedačky s elegantným textilovým poťahom a dostatočným priestorom pre nohy aj pre Európanov. Konfigurácia ekonomickej triedy je 3-3-3.

Krásny interiér vkusne zladený do krémových farieb
Cestou do Šanghaja sa nudiť nebudete!

Prémiová ekonomická trieda Shanghai Airlines

Prémiová ekonomická trieda stojí iba približne dvakrát toľko ako štandardná ekonomická trieda, no servis v tomto malom, od ekonomickej kabíny oddelenom, priestore viac pripomína luxus, ktorý si užívajú pasažieri v prednej časti lietadla. Pasažieri sa môžu tešiť na väčšie kreslá, väčšie displeje a vankúše, luxusný komfortný balíček aj prednostný nástup do lietadla či viac batožiny.

V prémiovej ekonomickej triede je všetko väčšie a luxusnejšie. Kreslá, displeje aj vankúše.

Keď biznis, tak aj s dverami!

Najväčším prekvapením na palube Dreamlinera Shanghai Airlines je biznis trieda. Všetky kreslá majú priamy prístup do uličky, čo je síce v roku 2019 už celkom štandard na palubách lietadiel renomovaných aeroliniek, zaujímavosťou je ale to, že cestujúci sedia v súkromných boxoch, ktoré majú zatvárateľné dvere.

Takéto “kajuty” v biznis triede ponúka napríklad aj 5* letecká spoločnosť Qatar Airways. (na palube vybraných lietadiel 777 a A350) Okrem už spomenutého majú cestujúci biznis triedy v cene letenky aj štandardné extra služby pre biznis triedu ako prednostné odbavenie a nástup do lietadla, viac batožiny, luxusné menu na palube, vstup do letiskových salónikov, komfortný balíček L’Occitane, výber sedadla zdarma alebo viac míľ na účet vo vernostných programoch SkyTeam dopravcov.

Takéto “kajuty” v biznis triede ponúka napríklad aj 5* letecká spoločnosť Qatar Airways
Cestujúci sedia v luxusných súkromných boxoch, ktoré majú zatvárateľné dvere

Najlepšie miesta v Dreamlineri od Shanghai Airlines

Prvá trieda je, okrem pilotnej kabíny, najexkluzívnejšie miesto na palube Dreamlinera Shanghai Airlines. Suita prvej triedy je dvakrát väčšia ako tá v biznis triede, obe triedy sa však nachádzajú v rámci jednej kabíny a nie sú oddelené stenou. Boxy prvej triedy v strednej časti lietadla sa dajú spojiť – výsledkom je apartmán pre dvoch pasažierov alebo “meeting room” pre štyri osoby.

Cena spiatočnej letenky z Budapešti do Šanghaja v prvej triede začína na 5000 eurách.

Komfort v prvej triede je vlastne vylepšený servis biznis triedy, čo znamená ešte viac priestoru, väčšie paplóny, viac jedla, osobných šoférov na letisko, ďalej viac míľ, batožiny, aj lepšie salóniky a drahé komfortné balíčky od popredných svetových návrhárov. Ak sa chcete rozmaznávať v prvej triede Shanghai Airlines, za lístok si priplatíte extra: cena spiatočnej letenky z Budapešti do Šanghaja začína na 5000 eurách.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.9/5 - (19 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore