Nájdeš nás aj na:
thajsko

Cestopisy

Nové najkrajšie rezorty Thajska a letenky do obľúbených destinácií

Nové najkrajšie rezorty Thajska a letenky do obľúbených destinácií

S ustupujúcou pandémiou začínajú ľudia opäť uvažovať nad dovolenkou v exotike, pričom Thajsko patrí medzi jednoznačných favoritov. Vychýrená krajina úsmevov má vždy čo ponúknuť, či už je reč o krásnej nedotknutej prírode alebo nekonečnej rušnej mestskej zábave. Počas lockdownov a uzatvárania hraníc Thajsko vybudovalo niekoľko nových miest, ktoré stoja za návštevu.

Reklama

Nové cool rezorty v Bangkoku

Začnime od preslávenej metropoly – Bangkoku, podľa mnohých je teraz najlepší čas na jeho návštevu. Minulý rok boli otvorené hotely Capella BangkokFour Seasons Bangkok, ktoré ponúkajú luxusné pobyty a fantastický jedálny lístok nielen pre ubytovaných. Ak máš ale záujem o naozajstnú chuťovku, odporúčame ti hotel The Standard, Bangkok Mahanakhon, nachádzajúci sa priamo vo vrchných poschodiach vychýreného mrakodrapu Mahanakhan. Samozrejme nie je všetko len o parádnej hotelovej izbe, preto nesmieš vynechať návštevu Chinatownu a jeho nekonečných možností občerstvenia.

Zdroj: Booking, Four seasons Bangkok

Ubytuj sa v Chiang Mai a zaži autentické trhoviská

Ak ťa Bangkok neberie, nemusíš zúfať. Severná metropola Chiang Mai vie takisto ponúknuť kopec zážitkov. Iste ťa očaria trhoviská a malé butiky v mestskej časti Kalm Village s výberom siahajúcim od ručne vyrábanej keramiky až po rôzne textílie od výmyslu sveta. Ubytovať sa môžeš v novootvorenom hoteli Meliá Chiang Mai, kde si mimo skvelej kuchyne a oddychu vo wellnesse vychutnáš aj nádherný výhľad na vrchy severného Thajska.

Zdroj: Booking, Meliá Chiang Mai

Najobľúbenejší Phuket

Medzi najpopulárnejšie thajské destinácie jednoznačne patrí Phuket, a to plným právom. Nádherné pláže tejto provincie sa skvele vynímali aj na filmových plátnach, no naživo sú predsa len najkrajšie. Phuket je posiaty luxusnými hotelmi, no za zmienku určite stojí novo otvorený rezort V Villas Phuket, kde si užiješ bezstarostnú dovolenku plnú oddychu, kúpania a prekrásnych výhľadov. Phuket ponúka nespočetné množstvo miest, kde si užiješ skvelé jedlo, úžasnú prírodu, zábavu na surfoch ale aj nočný život.

Zdroj: Booking, V Villas Phuket

Nezabudni na Koh Samui a Krabi s krásnymi výhľadmi

Južná časť Thajska ponúka viacero krásnych ostrovov, ktorých návšteva je nezabudnuteľným zážitkom. Na ostrove Koh Samui sa v posledných dvoch rokoch rapídne rozrástol počet luxusných rezortov, ako sú napríklad Meliá Koh Samui alebo Hyatt Regency Koh Samui, ktoré ponúkajú pestrofarebné bazény a krásne výhľady na more. Na západnej strane sa veľkej popularite teší provincia Krabi a najmä rezort Banyan Tree Krabi, ktorý ponúka vyše 70 apartmánov a viliek, pričom každá má vlastný bazén a vírivku. Užiješ si tu krásny výhľad na zátoku Phang Nga Bay, relax v morskom svete imitujúcom dažďový prales a večerný drink vo vyvýšenej thajskej reštaurácii.

Zdroj: Booking, Hyatt Regency Koh Samui

Vstupné podmienky do Thajska

Očkovaní cestujúci musia mať na vstup do Thajska tieto doklady:

 • Platný cestovný pas a Thailand Pass alebo Border Pass pre príchody cez hraničné kontroly.
 • Poistná zmluva s krytím nie menej ako 10 000 USD
 • Potvrdenie o očkovaní proti COVID-19 – každý vo veku 18 rokov a starší musí byť plne zaočkovaný proti COVID-19 schválenou vakcínou aspoň 14 dní pred cestou do Thajska.
 • Cestovatelia vo veku 5-17 rokov, ktorí cestujú do Thajska bez sprievodu, sa musia dať zaočkovať aspoň 1 dávkou schválenej vakcíny aspoň 14 dní pred cestou do Thajska. Tí, ktorí cestujú s rodičmi, sú oslobodení od tejto požiadavky.
 • Cestovatelia, ktorí prekonali COVID-19, ktorí dostali aspoň 1 dávku schválenej vakcíny po infekcii, musia mať lekárske potvrdenie o uzdravení z COVID-19.

Neočkovaní/neúplne zaočkovaní cestujúci musia mať na vstup do Thajska tieto doklady:

 • Platný cestovný pas a Thajsko Pass alebo Border Pass pre príchody cez hraničné kontroly.
 • Poistná zmluva s krytím nie menej ako 10 000 USD.
 • Doklad o platbe vopred za 5-nočnú karanténu v hoteli/och schválených vládou; ako napríklad hotel SHA Extra Plus (SHA++) alebo ubytovanie AQ
 • doklad o platbe vopred za 1 test RT-PCR COVID-19

Karanténa nie je povinná pre neočkovaných/nie úplne zaočkovaných cestujúcich, ktorí sú schopní nahrať dôkaz o negatívnom RT-PCR testu nie staršieho ako 72 hodín pred vycestovaním prostredníctvom systému Thailand Pass. Výnimka sa vzťahuje aj na cestujúcich mladších ako 6 rokov, ktorí cestujú s rodičmi.

Akciové letenky do Thajska

Zdroj: cntraveler

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore