Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nové aerolinky OWG vznikali tajne. Lietať budú do tropických destinácií

Nové aerolinky OWG vznikali tajne. Lietať budú do tropických destinácií

Koronakríza neprináša len zlé správy, ale aj príležitosti. Príkladom toho je masívna expanzia maďarských lowcost aeroliniek Wizz Air v Európe a Dubaji a teraz aj oznámenie vzniku nových aerolínií pod názvom OWG spoza Veľkej mláky. Prevádzku novej spoločnosti plánujú spustiť kanadské charterové aerolinky Nolinor Aviation. Základňu budú mať v Quebecu a zamerať sa chcú na lety do tropických destinácií.

Reklama

Štart aeroliniek uviedla firma na internetovej stránke, píše český portál Zdopravy.cz.

Projekt začal v tajnosti ešte v roku 2018 a nespomalí ho ani koronakríza. Firma už nakúpila staršie Boeingy 737-400 a teraz prechádzajú kompletnou výmenou kabíny.

Slováci zvykli pred koronakrízou lietať cez Kanadu veľmi lacno najmä do karibských destinácií. Medzi najobľúbenejšími je Kuba, kam sa dá napríklad s Air Canada často dostať za menej ako 500 eur.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore