Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nórsko od zajtra ruší všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom. Plánuje tiež otvoriť hranice

Nórsko od zajtra ruší všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom. Plánuje tiež otvoriť hranice

Nórska vláda dnes oznámila, že uvoľní všetky opatrenia v krajine súvisiace s koronavírusom. Odhalili aj plán na otvorenie hraníc, spočiatku sa bude týkať všetkých krajín Európskej únie a niektorých ďalších.

Reklama

V rámci Nórska sa zrušia všetky pravidlá sociálneho dištancu, limitovaných kapacít na verejných aj súkromných podujatiach, otváracích hodín pre bary a reštaurácie. Má sa tak stať o 16. hodine 25. septembra. Premiérka Erna Solberg povedala: „V skratke, môžeme zasa žiť normálne životy.“ Lokálne úrady môžu zaviesť odporúčania týkajúce sa napríklad nosenia rúšok v hromadnej doprave, píše Forbes.

Vláda oznámila tiež zmeny pravidiel vstupu do krajiny. Povinná karanténa v hoteloch bude zrušená. Izolácia bude stále povinná, ľudia sa však môžu izolovať vo vlastných domovoch či iných ubytovaniach. Hotely budú aj naďalej k dispozícii pre tých, ktorí nemajú iné miesto na karanténu.

Niektoré uzatvorené hraničné priechody sa opäť otvoria. Počty testovacích centier na týchto miestach, vrátane letísk, budú postupne znížené. Hranice sa majú plne otvoriť v niekoľkých fázach. Na poludnie 25. septembra budú mať vstup povolený obyvatelia krajín EÚ, EHP a Schengenu.

Obyvatelia tzv. fialových krajín budú môcť prekročiť hranice ti,ež spolu s obyvateľmi Veľkej Británie a Švajčiarska. Medzi fialové krajiny patria krajiny mimo Európy, ktoré Nórsky inštitút pre verejné zdravie označil za bezpečné – Nový Zéland, Saudská Arábia, Singapur a Taiwan.

Karanténa ostáva v platnosti pre krajiny na červenom zozname, pokiaľ sa cestujúci nepreukážu COVID pasom. Tí, ktorí idú do karantény, sa môžu otestovať po 3. dni PCR testom.

V druhej fáze sa Nórsko otvorí všetkým krajinám z EÚ zoznamu tretích krajín. Už viac nebude potrebné absolvovať karanténu. Táto fáza by mala nastať o 3-4 týždne. Ešte nie sú známe detaily tretej fázy, pravdepodobne však bude obsahovať širšie otváranie hraníc, postupné odstránenie všetkých karanténnych a testovacích povinností.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Maurícius na 10 nocí s letenkami, 4*adults only hotelom a polpenziou za 1505€ https://t.co/2j1LEN83Q4 #dovolenky2 dni dozadu
Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov https://t.co/Zecqy61FEP #cestopisy2 dni dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: leť na jeseň od perfektných 34€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy2 dni dozadu
Za bohatou históriou a dlhými plážami: Letenky do Jordánska od 33€! https://t.co/cfrzwQJBQq #cestopisy2 dni dozadu
Varšava z Viedne alebo Košíc od 19€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/eIKSS0M3B1 #letenky2 dni dozadu
Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Istanbul je víťazom https://t.co/eufztLFgs6 #letenky2 dni dozadu
Izrael sa od 1. novembra otvorí zaočkovaným turistom z celého sveta. Horúci Tel Aviv láka lacnými letenkami https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: kedy potrebujem test, ako lietať z Viedne/Budapešti + registrácia eHranica https://t.co/QOAvhHZqLu #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore