Nájdeš nás aj na:

Novinky

Deň Ústavy SR si uctili aj v Kanade: Niagarské vodopády vysvietili vo farbách slovenskej vlajky

Deň Ústavy SR si uctili aj v Kanade: Niagarské vodopády vysvietili vo farbách slovenskej vlajky

Pri príležitosti Dňa Ústavy Slovenskej republiky, 1. septembra 2021, sa z iniciatívy slovenského veľvyslanectva v Ottawe rozožiarili svetoznáme Niagarské vodopády v kanadskom Ontáriu vo farbách slovenskej trikolóry. Stalo sa tak po prvýkrát v histórii Slovenska a to na počesť štátneho sviatku Slovenskej republiky a slovensko-kanadských vzťahov.

Reklama

Vysvietenie Niagarských vodopádov v slovenských farbách je symbolickým prejavom dlhodobých priateľských vzťahov medzi Slovenskom a Kanadou. Spoločné demokratické hodnoty, ale aj početná slovenská krajanská komunita v Kanade vytvárajú srdečné medziľudské puto medzi oboma krajinami, píše sa na Facebooku Slovenského veľvyslanectva v Kanade.

Video si môžete pozrieť na nasledovnom odkaze:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore