Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najnavštevovanejšie miesto sveta. Uhádnete, ktoré to je?

Dubajská Burj Khalifa nie je žiadnym nováčikom v oblasti svetových rekordov. V novom prieskume bola označená ako najnavštevovanejšia svetová pamiatka podľa počtu návštevníkov, ktorých každoročne priláka.

Reklama

Podľa prieskumu analytickej webovej stránky Switch On Business sa na najvyššiu vežu sveta každoročne vydá neuveriteľných 17 miliónov návštevníkov. Platforma analyzovala množstvo vyhľadávaní na internete a priemerný počet návštevníkov pre viac ako 150 najznámejších svetových pamiatok. Tabuľka nižšie zobrazuje zoznam atrakcií, ktoré sú nie len najnavštevovanejšie ale aj najvyhľadávanejšie na webe.

Zdroj foto: Switch on Business

Veľkolepá veža vysoká 828 metrov – trikrát vyššia ako slávna Eiffelova veža v Paríži – zaznamenáva takmer 22 miliónov vyhľadávaní na Googli a privíta približne 17 miliónov návštevníkov ročne, čo prináša približne 621 miliónov dolárov v podobe príjmov zo vstupeniek.

„Väčšina miest, ktoré poskytujú turistické služby, má nejakú pamiatku, kvôli ktorej ľudia cestujú na miesta len preto, aby ju videli a zažili. A v Dubaji je Burdž Chalífa na prvom mieste,“ povedal Mir Wasim Raja, manažér pre MICE a dovolenky v spoločnosti Galadari Brothers International Travel Services.

„Návštevník Burdž Chalífa môže zažiť viacero vecí, napríklad dosiahnuť výšku takmer 800 metrov za menej ako 60 sekúnd, vidieť nádherné mesto zhora a mnoho ďalšieho,“ povedal Raja.

„Jeho obrovská výška, architektonická dokonalosť a úžasný výhľad z neho robia lákavý turistický magnet. V lete tu nájdete najviac návštevníkov od 16.00 do 19.00 hod. a v zime od 15.00 do 18.00 hod. Ľudia uprednostňujú tieto časy kvôli západu slnka a nočnému výhľadu,“ povedal Ranju Abraham, manažér predaja v spoločnosti Tours on Board.

Prieskum tiež ukázal, že počet turistov dosiahol v roku 2022 celosvetovo 917 miliónov, keďže sa ľudia vrátili k cestovaniu po pandémii.

Zdroj: Khaleej Times


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore