Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Madeira je otvorená zaočkovaným aj tým, ktorí prekonali koronavírus

Madeira je otvorená zaočkovaným aj tým, ktorí prekonali koronavírus

Od začiatku pandémie bola Madeira považovaná za jednu z najbezpečnejších destinácií v Európe. Aktuálne je počet nakazených na súostroví v porovnaní s okolitými krajinami veľmi nízky.

Reklama

Počet obyvateľov Madeiry je necelých 254 tisíc, z čoho zaočkovaných je už necelých 23 tisíc. Cieľom krajiny je vytvoriť kolektívnu imunitu u 60-70 percent populácie koncom roka 2021.

Madeira používala tiež tzv. zelený koridor, pre prichádzajúcich turistov s negatívnym PCR testom. Po novom krajina víta zaočkovaných cestujúcich a tých, ktorí prekonali COVID-19, uvádza Breaking Travel News.

Turisti, ktorí spadajú do jednej z týchto kategórií, sa musia preukázať buď oficiálnym dôkazom, že za posledných 90 dní prekonali COVID-19 alebo certifikátom o očkovaní dvoma dávkami.

Dokumenty musia byť nahrané do aplikácie Maderiasafe pred príletom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.