Nájdeš nás aj na:

Novinky

Letisko vo Washingtone testuje rozpoznávanie tváre. Má nahradiť štandardné kontroly

Letisko vo Washingtone testuje rozpoznávanie tváre. Má nahradiť štandardné kontroly

USA testuje na letisku vo Washingtone novú bezpečnostnú funkciu – rozoznávanie tváre. Je súčasťou projektu, ktorý by mal vďaka samoobsluhe znížiť kontakt cestujúcich so zamestnancami Správy zabezpečenia dopravy (TSA) počas pandémie.

Reklama

Namiesto odovzdania dokumentov zamestnancom bezpečnostnej služby na letisku Ronalda Reagana vo Washingtone by mali pasažieri komunikovať s prístrojom. Naskenujú doklady a svoju tvár v prístroji, ktorý posúdi ich totožnosť a porovná ich s údajmi na letenke. Zamestnanec letiskovej služby, sediaci za plexisklom, nakoniec skontroluje výsledky.

„V súvislosti s koronavírusom sa stali pokročilé zdravotné a bezpečnostné opatrenia našou top prioritou a súčasťou nových štandardov pre TSA,“ povedal správca TSA v oficiálnom vyhlásení. „Skúmame rýchle testovanie a umiestnenie tejto bezdotykovej, samoobslužnej technológie.“

Technológia rozoznávania tváre je používaná na mnohých letiskách v Európe. Dokonca aj Eurostar, dopravná služba naprieč kanálmi medzi Londýnom a Európou, nedávno zaviedla skenovanie tváre namiesto pasovej kontroly. Stala sa tak prvou spoločnosťou medzi vlakovými službami. Tento rok zaviedli na 15 letiskách v USA pre zrýchlenie kontroly skener tváre pre členov programu Global Entry, ktorý zabezpečuje urýchlené odbavovanie pre vopred schválených, nízko-rizikových cestujúcich.

Akciové letenky na rok 2021

Zdroj: Lonely Planet


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore