Nájdeš nás aj na:

Letenky

Letisko Ostrava ponúka linky zaujímavé aj pre Slovákov (+ náš tip na parkovanie zdarma)

Letisko Leoša Janáčka Ostrava leží približne 24 km od centra Ostravy. Oficiálne zahájenie civilnej letovej prevádzky sa datuje na 16. októbra 1959, kedy tu pristálo lietadlo TU – 104. Od tej doby sa letisko Ostrava stalo dynamicky sa rozvíjajúcim organizmom. Je skvelým riešením napríklad pre cestujúcich zo Žiliny a okolia (cesta na letisko trvá 1h 20min.), ktorí nechcú strácať čas cestou na bratislavské či viedenské letisko. Navyše, ak letíš s aerolinkami LOT, na letisku Ostrava máš parkovanie zdarma. Dnes tu pristávajú lietadlá najrôznejších dopravcov, bez preháňania z celého sveta. Prevažne ho využívajú spoločnosti ako Ryanair či LOT Polish Airlines a práve posledná menovaná tunajšej leteckej prevádzke úplne dominuje.

Reklama

Kam z Ostravy s LOT?

LOT zaisťuje päťkrát do týždňa pravidelné spojenie na trase Ostrava – Varšava. Letecký poriadok bol navyše zostavený tak, aby po prílete do Varšavy umožňoval krátky a ľahký prestup na nadväzujúce linky po Európe. Ľahko sa dopravíš napríklad do Amsterdamu, Milána, Vilniusu a ďalších krajín. Prestup vo Varšave je tiež TOP voľbou pre všetkých cestujúcich do New Yorku, Chicaga alebo Toronta. Ponuka leteniek LOT Polish Airlines je skutočne pestrá, presvedč sa sám.

Poľské národné aerolínie patria k najstarším a najtradičnejším leteckým spoločnostiam na svete. Za posledné roky však prešla letecká flotila výraznou obmenou a vďaka tomu patrí, čo sa týka komfortu pre cestujúcich, medzi špičku. Na všetkých trasách dostanú cestujúci menšie občerstvenie zadarmo. Na diaľkových linkách je štandardné teplé jedlo a alkoholické aj nealkoholické nápoje. Pri letoch do Ameriky a Ázie je k dispozícii aj zábavný systém, ktorý si užiješ na obrazovkách zabudovaných v sedačkách.

K letenkám LOT Polish Airlines teraz parkovanie ZADARMO

Cestujúci na linke Ostrava – Varšava môžu aktuálne využiť špeciálnu akciu v podobe bezplatného parkovania na letisku Leoša Janáčka (platí do 31.12.2023).

 • Lístok, ktorý obdržíš pri vjazde na parkovisko, vymeníš na prepážke pri odbavení za kupón na parkovanie zadarmo.
 • V prípade online check-inu si kupón vyzdvihneš po predložení palubnej vstupenky na prepážke Informácií v odletovej hale.
 • Parkovanie zadarmo sa vzťahuje iba na parkovisko P5.
Zdroj foto: letisko Ostrava

Kam z Ostravy s Ryanairom?

Letecká spoločnosť Ryanair lieta na pravidelnej linke Ostrava – Londýn. Akciové letenky sa dajú zaobstarať doslova za niekoľko stoviek. Let trvá niečo cez dve hodiny a je vynikajúcim spojením medzi Českou republikou a Anglickom.

Ryanair pre lety využíva lietadlá Boeing 737-800 s priemerným vekom 7,5 rokov.

Servis a služby na letisku Ostrava

Na letisku sa nachádza jeden malý a teda veľmi príjemný terminál. Je prehľadný a odbavenie zaberie len chvíľu. No nie je to senzácia?! V areáli letiska je k dispozícii neobmedzené Wi-Fi pripojenie zdarma. Nájdeš tu aj kaviareň, bistro či detské kútiky. Letisko je otvorené 24 hodín.

Akciové letenky z Ostravy


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore