Nájdeš nás aj na:

Európa

Poklady Škandinávie – Švédsko a Nórsko od 33€

Poklady Škandinávie – Švédsko a Nórsko od 33€

Vieš prečo je Škandinávia taká lákavá? Lebo najvyšší kopec v Dánsku má maximálne 170 metrov. Počas nórskej polárnej noci vyjde slnko len na tri hodiny, v niektorých častiach krajiny dokonca vôbec. Islanďania ročne skonzumujú viac coca-coly na obyvateľa, než ktorýkoľvek iný národ. Fínsko je posiate viac než 188 tisícmi jazier. Najobľúbenejším suvenírom vo Švédsku je vraj varovná dopravná značka s prechádzajúcim losom.

Reklama

Škandinávia je nesmierne zaujímavou časťou sveta, v každom ročnom obdoví je krásna, vždy iná. Tak prečo ju nezačať objavovať? S našimi letenkami sa teraz dostaneš lacno rovno do dvoch severských krajín – do Švédska aj do Nórska. Vyber si miesto, odkiaľ sa ti bude letieť najlepšie a už zajtra môžeš byť na severe Európy za menej ako 50€! A ešte ti dáme aj zľavu.

Ako získať zľavu 10€?

Zadaj v objednávke na Pelikan.sk pelipeckársky zľavový kód:

PECKYAUGUST10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie.

ŠVÉDSKO

 • Katowice – Štokholm od 33€ LINK
 • Viedeň – Malmo od 34€ LINK
 • Budapešť – Malmo od 34€ LINK
 • Budapešť – Göteborg od 42€ LINK
 • Viedeň – Štokholm od 43€ LINK
 • Budapešť – Štokholm od 48€ LINK


Katowice Priamy let Štokholm Priamy let Katowice
1h 40 min 1h 40 min
od 33 Rezervuj

Nórsko

 • Katowice – Oslo od 33€ LINK
 • Krakow – Oslo od 42€ LINK
 • Katowice – Stavanger od 42€ LINK
 • Viedeň – Bergen od 45€ LINK
 • Budapešť – Stavanger od 46€ LINK
 • Katowice – Bergen od 49€ LINK


Katowice Priamy let Oslo Priamy let Katowice
2h 00 min 1h 55 min
od 33 Rezervuj

Krátko o Švédsku

V útrobách jeho nádhernej severskej metropoly leží aj najdlhšia umelecká galéria na svete. Reč je o štokholmskom metre. Každá stanica je iná, nevšedná, originálna a ponúka odlišný zážitok. A tak ako to už v galériach býva zvykom, nechýbajú sochy, maľby a rôzne ďalšie útvary umenia 21. storočia. Ruku k dielu priložilo až 150 umelcov, možno aj preto nenájdete rovnakú zástavku a každá vo vás zanechá iný dojem. Štokholmské metro skrátka pôsobí ako miesto vytrhnuté z reality.

Druhé najväčšie mesto Švédska, a kultúrne centrum samo o sebe, je Göteborg. Príďte si sem vychutnať niektoré z najlepších švédskych kulinárskych kreácií (nenechajte si ujsť obľúbený trh s potravinami a reštauráciu Feskekyrka), vydláždenú štvrť Haga, ktorej história siaha do 18. storočia a Gothenburg Museum of Art. Ak ste naplnili svoju túžbu objavovať mesto, vydajte sa na ostrovy Bohuslän, tiahnuce sa z Göteborgu k nórskemu pobrežiu, ktoré sú známe malebnými pobrežnými dedinkami, čerstvými morskými plodmi a jazdou na kajaku.

V treťom najväčšom meste vo Švédsku sa elegantným spôsobom stretáva staré s novým. Nájdete tu skvelo zachované staré mesto, kozmopolitné nábrežie, útulné kaviarne, mestský park zo 16. storočia, špičkovú gastronómiu a dva inžinierske zázraky – točiaci sa mrakodrap Turning Torso Santiaga Calatrava a lanový most Øresund, spájajúci mesto s dánskou Kodaňou.

Krátko o Nórsku

Nórsko je destináciou, ktorú by ste mali navštíviť aspoň raz za život. Dôvod? Je jednoznačne jednou z najkrajších krajín na svete! Toto sú miesta a aktivity, ktoré by ste v čarovnom Nórsku určite nemali premeškať. Kozmopolitné hlavné mesto Nórska zanecháva návštevníkov očarených svojou inovatívnou architektúrou, svetovými múzeami a úspešnou kulinárskou scénou. Oslo je najlepším miestom na pochopenie moderného Nórska a jeho kultúrnych tvárí.

Bergen je druhé najväčšie mesto Nórska a podobne ako Oslo, má chuť urbánnej krajiny. Je obklopený úchvatnými horami a krásnymi fjordmi, a keďže samotné mesto je o čosi menšej veľkosti, prítomnosť divočiny tu cítiť o to silnejšie. Očakávajte tiež očarujúce farebné drevené domy, tiahnuce sa po svahoch, ktorých história siaha do začiatku 17. storočia.

Ak plánujete Stavanger v Nórsku navštíviť po prvýkrát, je dobré vedieť, kam sa v meste a jeho okolí pozrieť. Známy predovšetkým vďaka mnohým prírodným atrakciám a starým dreveným domčekom, Stavanger je miesto, ktorého výhľady si vychutnáte do poslednej minúty vašej návštevy. Zamerajte sa na túru po Pulpit Rock, urobte si výlet ku Kjeragbolten a plavte sa po Lysefjorde.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
 • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/oAa913u5wr #letenky4 minúty dozadu
Pre parlamentné voľby priletí domov o 133% viac Slovákov ako v roku 2016 https://t.co/PXarMem70O #novinky4 minúty dozadu
Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/A2IWECT2OF #letenky7 minút dozadu
Vegas, bejby! Je tu super letenka za 379€ (len 1 prestup) https://t.co/1OCM1GZBsl #letenky1 hodinu dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky16 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky16 hodín dozadu
Citybreak v Madride? S 10€ zľavou na letenku letíš od 39€! https://t.co/ecKhL6twjQ #letenky17 hodín dozadu
Peru z Madridu za 349€! (+aj lety z Viedne) https://t.co/4axBuKXDa6 #letenky18 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 36€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/qLkk1dQdjU #letenky19 hodín dozadu
5 bezplatných aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ https://t.co/cdIoPDNTot #novinky19 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore