Nájdeš nás aj na:

Európa

Poklady Škandinávie – Švédsko a Nórsko od 33€

Poklady Škandinávie – Švédsko a Nórsko od 33€

Vieš prečo je Škandinávia taká lákavá? Lebo najvyšší kopec v Dánsku má maximálne 170 metrov. Počas nórskej polárnej noci vyjde slnko len na tri hodiny, v niektorých častiach krajiny dokonca vôbec. Islanďania ročne skonzumujú viac coca-coly na obyvateľa, než ktorýkoľvek iný národ. Fínsko je posiate viac než 188 tisícmi jazier. Najobľúbenejším suvenírom vo Švédsku je vraj varovná dopravná značka s prechádzajúcim losom.

Škandinávia je nesmierne zaujímavou časťou sveta, v každom ročnom obdoví je krásna, vždy iná. Tak prečo ju nezačať objavovať? S našimi letenkami sa teraz dostaneš lacno rovno do dvoch severských krajín – do Švédska aj do Nórska. Vyber si miesto, odkiaľ sa ti bude letieť najlepšie a už zajtra môžeš byť na severe Európy za menej ako 50€! A ešte ti dáme aj zľavu.

Ako získať zľavu 10€?

Zadaj v objednávke na Pelikan.sk pelipeckársky zľavový kód:

PECKYAUGUST10

a budeš to mať o 10 eur lacnejšie.

ŠVÉDSKO

 • Katowice – Štokholm od 33€ LINK
 • Viedeň – Malmo od 34€ LINK
 • Budapešť – Malmo od 34€ LINK
 • Budapešť – Göteborg od 42€ LINK
 • Viedeň – Štokholm od 43€ LINK
 • Budapešť – Štokholm od 48€ LINK


Katowice Priamy let Štokholm Priamy let Katowice
1h 40 min 1h 40 min
od 33 Rezervuj

Nórsko

 • Katowice – Oslo od 33€ LINK
 • Krakow – Oslo od 42€ LINK
 • Katowice – Stavanger od 42€ LINK
 • Viedeň – Bergen od 45€ LINK
 • Budapešť – Stavanger od 46€ LINK
 • Katowice – Bergen od 49€ LINK


Katowice Priamy let Oslo Priamy let Katowice
2h 00 min 1h 55 min
od 33 Rezervuj

Krátko o Švédsku

V útrobách jeho nádhernej severskej metropoly leží aj najdlhšia umelecká galéria na svete. Reč je o štokholmskom metre. Každá stanica je iná, nevšedná, originálna a ponúka odlišný zážitok. A tak ako to už v galériach býva zvykom, nechýbajú sochy, maľby a rôzne ďalšie útvary umenia 21. storočia. Ruku k dielu priložilo až 150 umelcov, možno aj preto nenájdete rovnakú zástavku a každá vo vás zanechá iný dojem. Štokholmské metro skrátka pôsobí ako miesto vytrhnuté z reality.

Druhé najväčšie mesto Švédska, a kultúrne centrum samo o sebe, je Göteborg. Príďte si sem vychutnať niektoré z najlepších švédskych kulinárskych kreácií (nenechajte si ujsť obľúbený trh s potravinami a reštauráciu Feskekyrka), vydláždenú štvrť Haga, ktorej história siaha do 18. storočia a Gothenburg Museum of Art. Ak ste naplnili svoju túžbu objavovať mesto, vydajte sa na ostrovy Bohuslän, tiahnuce sa z Göteborgu k nórskemu pobrežiu, ktoré sú známe malebnými pobrežnými dedinkami, čerstvými morskými plodmi a jazdou na kajaku.

V treťom najväčšom meste vo Švédsku sa elegantným spôsobom stretáva staré s novým. Nájdete tu skvelo zachované staré mesto, kozmopolitné nábrežie, útulné kaviarne, mestský park zo 16. storočia, špičkovú gastronómiu a dva inžinierske zázraky – točiaci sa mrakodrap Turning Torso Santiaga Calatrava a lanový most Øresund, spájajúci mesto s dánskou Kodaňou.

Krátko o Nórsku

Nórsko je destináciou, ktorú by ste mali navštíviť aspoň raz za život. Dôvod? Je jednoznačne jednou z najkrajších krajín na svete! Toto sú miesta a aktivity, ktoré by ste v čarovnom Nórsku určite nemali premeškať. Kozmopolitné hlavné mesto Nórska zanecháva návštevníkov očarených svojou inovatívnou architektúrou, svetovými múzeami a úspešnou kulinárskou scénou. Oslo je najlepším miestom na pochopenie moderného Nórska a jeho kultúrnych tvárí.

Bergen je druhé najväčšie mesto Nórska a podobne ako Oslo, má chuť urbánnej krajiny. Je obklopený úchvatnými horami a krásnymi fjordmi, a keďže samotné mesto je o čosi menšej veľkosti, prítomnosť divočiny tu cítiť o to silnejšie. Očakávajte tiež očarujúce farebné drevené domy, tiahnuce sa po svahoch, ktorých história siaha do začiatku 17. storočia.

Ak plánujete Stavanger v Nórsku navštíviť po prvýkrát, je dobré vedieť, kam sa v meste a jeho okolí pozrieť. Známy predovšetkým vďaka mnohým prírodným atrakciám a starým dreveným domčekom, Stavanger je miesto, ktorého výhľady si vychutnáte do poslednej minúty vašej návštevy. Zamerajte sa na túru po Pulpit Rock, urobte si výlet ku Kjeragbolten a plavte sa po Lysefjorde.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X8 hodín dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO311 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT11 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM11 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc14 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt015 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt35491 deň dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore