Nájdeš nás aj na:
bahrajn

Dovolenky

5 dôvodov, prečo dovolenkovať v Bahrajne + 2 TOP pobyty s letmi priamo z Bratislavy

Bahrajn je malý ostrovný štát nachádzajúci sa v Perzskom zálive, pre ktorý je typická jedinečná zmes histórie, kultúry a modernosti. Navštív ikonické miesta ako je Bahrajnská pevnosť, staroveké mohyly a pulzujúce trhovisko Bab al-Bahrain Souq. Dopraj si rozmanitú a lahodnú kuchyňu, ochutnaj miestne jedlá v tradičných reštauráciách a pouličných stánkoch. Perzský záliv ponúka možnosti vyšantiť sa pri vodných športoch a relaxu na krásnych plážach. A ďalšie plus? Do Bahrajnu letíš pohodlne priamo z Bratislavy. Navyše vyberáš z pobytových balíkov s krásnymi hotelmi a all inclusive službami.

Reklama

Prečo dovolenkovať v Bahrajne?

Bohatá história

Bahrajn má pestrú históriu, ktorá siaha tisícky rokov do minulosti. Navštíviť tu môžeš rôzne miesta, ktoré ju pripomínajú dodnes. Nudia ťa múzeá? Bahrajnské národné múzeum nebude! Ilustruje históriu Bahrajnu od starovekej civilizácie Dilmun až po súčasnosť.

Bahrajnská pevnosť zo 16. storočia je ďalšou významnou zastávkou. Patrí do dedičstva UNESCO. Okrem úžasnej ukážky lokálnej achitektúry ti poskytne krásne výhľady na Perzský záliv. Postavili ju Portugalci a historici veria, že bola súčasťou hlavného mesta starovekej dilmunskej civilizácie.

bahrajnska pevnost

Gastronomický zážitok

Bahrajnská kuchyňa je nádhernou fúziou blízkovýchodných a perzských chutí a ponúka bohatý a rozmanitý kulinársky zážitok. Ryža je základnou zložkou bahrajnských jedál, často sa podáva so šťavnatým jahňacím alebo kuracím mäsom. „Machboos“ a „kabsa“ sú dve ikonické jedlá z ryže, ktoré obsahujú korenenú ryžu s mäsom, zeleninou a sušeným ovocím.

bahrajnske jedlo

Vzhľadom na prímorskú polohu Bahrajnu zohrávajú morské plody významnú úlohu v kuchyni. Miestne ulovené ryby, krevety a kraby sa pripravujú rôznymi spôsobmi, ako je grilovanie, vyprážanie a dusenie. „Machbous al Samak“ je obľúbené rybie jedlo ochutené aromatickým korením.

Aj tu nájdeš naozaj krásne pláže

Bahrajn je jedinou ostrovnou destináciou na Blízkom východe, s plážami vhodnými na úplné ničnerobenie, ale aj pre milovníkov vodných športov. Ostrov Al Dar, neďaleko pobrežia hlavného ostrova, je známy piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Zažiješ tu úžasné šnorchlovanie či potápanie sa za perlami. Ostrovy Amwaj na sever sú tiež skvelou plážovou destináciou. Sú umelo vytvorené a ponúkajú fascinujúce výhľady na Arabský záliv. Ostrov je domovom rôznych elitných reštaurácií a kaviarní, ako aj množstva luxusných rezidencií a letovísk.

bahrajn plaz

Miznúci ostrov Jarada

Ostrov Jarada, ležiaci východne od pobrežia Bahrajnu, je veľkou turistickou atrakciou, a to aj preto, že počas prílivu mizne pod hladinou mora. Ostrov je pomerne malý a nízko položený, takže v dôsledku stúpajúcej hladiny vody v určitých obdobiach dňa, najmä počas prílivu, takpovediac zmizne. Je dôležité si jeho návštevu plánovať v súľad s aktuálnymi časmi prílivu a odlivu. Ostrov je známy svojimi malebnými plážami s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Je obľúbeným miestom pre nadšencov vodných športov.Sú tu ideálne podmienky na šnorchlovanie a potápanie.

Raj pre shopoholikov a shopoholičky

Bahrajn je rajom pre tých, ktorí sa radi túlajú po obchodoch a z dovolenky si prinesú niečo nové. Od tradičných trhovísk ako Manama Souk či Bab Al Bahrain až po moderné nákupné centrá ako City Centre Bahrain a Seef Mall. Bahrajn je známy prekvitajúcim trhom so zlatom a šperkami. Gold Souk v Manama ponúka obrovský výber zlata, perál a drahých kameňov.

Tipy na 2 peckové all inclusive pobyty v Bahrajne

5*Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain

Luxusný rodinný hotelový rezort sa nachádza priamo pri nádhernej pláži s jemným bielym pieskom. Uži si dovolenku v rezorte s kvalitnými all inclusive službami na exkluzívnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska.

Cena obsahuje:

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Bratislava – Bahrajn – Bratislava
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny
 • 1 kus batožiny do podpalubia
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Vida Beach Resort Marassi Al Bahrain​**** (počet nocí podľa výberu a aktuálnej dostupnosti)
 • služby all inclusive
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • služby slovensky / česky hovoriaceho delegáta
 • slovenski hovoriaci animátori

5*Address Beach Resort Bahrain

Exkluzívny hotelový rezort prestížnej hotelovej siete Address hotels sa nachádza priamo pri nádhernej súkromnej pláži s jemným bielym pieskom. Užite si dovolenku v rezorte s kvalitnými all inclusive službami na jedinečnom mieste, iba 11 km od medzinárodného letiska.

Cena obsahuje:

 • 1 obojsmernú letenku v ekonomickej triede na trase Bratislava – Bahrajn – Bratislava
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny
 • 1 kus batožiny do podpalubia
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Address Beach Resort Bahrain​*​**** (počet nocí podľa výberu a aktuálnej dostupnosti)
 • služby all inclusive
 • transfer letisko – hotel – letisko
 • služby slovensky / česky hovoriaceho delegáta
 • slovenski hovoriaci animátori

Doklady a víza pri ceste do Bahrajnu

 • cestovný pas, ktorý platí minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny
 • víza – môžeš ich získať po prílete do krajiny. Potrebuješ k nim vypísať žiadosť, preukázať sa spiatočnou letenkou, rezervovaným ubytovaním a zaplatiť poplatok vo výške 13€.

zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Manu M Nair


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore