Nájdeš nás aj na:

Európa

Dovolenka v Zadare? Poď do toho!

Dovolenka v Zadare? Poď do toho!

Chorvátsko, žiarivá voda, pláže s kamienkami, vyleštenými morskými vlnami, starobylé mestá, ktoré sa rozprestierajú v stredomorskom štýle. Taký je aj Zadar – historické staré mesto románskych ruín, stredovekých kostolov, kozmopolitných kaviarní a kvalitných múzeí. Zadar je vskutku neobvyklou zmesou podnetov. Nevynechajte dva z jeho najatraktívnejších architektonickým pokladov, Morský organ rozoznievajúci sa silou mora a Pozdrav slnku, žiariaci tanečnými farbami vďaka solárnej energii. 

Reklama

Lacné letenky do Zadaru

  • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
  • S kým? Letecká spoločnosť Lauda
  • Kedy? Leto, jeseň 2020
  • Príklad? Termín 24. – 31. august 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Zadare?

Všetky chorvátske mestá sú krásne. Avšak Zadar, na ktorý padá tieň z rímskych múrov, ktoré ho obklopujú, pripomína strarodávnu Európu. Jednoduchý a pomalý život je odlišný od toho v preplnených frenetických metropolách Talianska či od toho v trblietajúcich sa dedinkách na francúzskej riviére. Toto opevnené mesto v Jadranskom mori vytŕča tak dramaticky, že z cesty môžete skočiť takmer priamo do jeho vĺn. Vydajte sa na ranné putovanie zadarskými trhmi medzi autentické remeselné i farmárské výrobky.

Nezabudnite navštíviť slávny morský orgán (Morske orgulje). Experimentálny hudobný nástroj a architektonický objekt, hrajúci podľa rytmu mora. Jeho trúbky klesajú pod vodu, takže znejú tónmi pri stúpaní a klesaní vĺn na nábreží. Dostaňte sa sem včas, aby ste ešte zachytili západ slnka nad Zadarom, ten Alfred Hitchock označil za jeden z najkrajších vôbec.

Existuje dôvod, prečo dni pri Stredozemnom mori dokážete pokojne stráviť medzi reštauráciou a morom. Toto je miesto, kde nájdete jedny z najlepších gurmánskych centier v Európe, vrátane dalmátskych špecialitami ako sépiové rizoto, ktoré sa objavuje na väčšine miestnych menu. Joj, ale vám bude dobre!

Cestovné doklady do Zadaru?

Na cestu do Chorvátska potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Zadaru?

Chorvátsko je letná destinácia, od mája až do konca septembra sa tu môžete bez problémov kúpať v mori. Niektorí, najmä domáci, s tým nemajú problém ani neskôr. Treba myslieť na nápor turistov. My máme overený jún, vtedy tam ešte nenarazíte na toľko turistov ako v júli a v auguste.

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky55 minút dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy2 hodiny dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky3 hodiny dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky3 hodiny dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY3 hodiny dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky4 hodiny dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky4 hodiny dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky4 hodiny dozadu
Vláda SR hrozí mastnou pokutou za nenahlásenie sa po návrate z rizikových krajin https://t.co/ysCnbpjN0Q #novinky4 hodiny dozadu
Miláno, Paríž, Londýn a New York. Hlavné mestá módy očami modelky a bookerky https://t.co/PjrZoIMJQs #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore