Nájdeš nás aj na:

Amerika

Jeseň na Trinidad a Tobago s letenkami od 479€!

Jeseň na Trinidad a Tobago s letenkami od 479€!

Poznáš Trinidad a Tobago? Nachádzajú sa v najjužnejšej časti Karibského mora a patrí k nim aj 20 menších ostrovčekov, ktoré sú ešte stále takmer celé pokryté dažďovými lesmi. Hovorí sa, že na každom ostrove zažiješ inú dovolenku. Zatiaľ čo Trinidad je ohniskom populárneho karibského karnevalu, Tobago je jeho opak, ukrýva miesta, kam sotva kedy vkročila ľudská noha. Čosi však spoločné majú – krásne pláže, krištáľovo čistú vodu a úchvatné koralové útesy. 

Reklama

Lacné letenky na Trinidad a Tobago

 • Odkiaľ? Odlet z Prahy s dvoma prestupmi
 • S kým? Letecká spoločnosť Air Canada
 • Kedy? November 2020
 • Príklad? Termín 17. – 29. november 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? let tam aj späť, všetky poplatky, 23kg podpalubná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYFEB10 (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Trinidad a Tobago?

Hlavné mesto ostrovnej krajiny leží na severe ostrova Trinidad, volá sa Port of Spain. Tam priletí aj tvoje lietadlo. Ako prvé si vychutnaj centrum mesta, poriadne si prezri námestie Woodford s historickými budovami – Justičným palácom, Národnou knižnicou či katedrálou Najsvätejšej Trojice. Miesia sa tu rôzne štýly a farby, farebné domčeky pôvodných obyvateľov s tými islamskými.

Na ostrove Tobago si nenechaj ujsť dažďový prales Tobago Forest Reserve. Patrí medzi najväčšie pralesy sveta a pre jeho zachovanie ho zapísali aj do UNESCO a potom ešte určite navštív mesto Scarborough. Oddýchni si na krásnych plážach a choď sa potápať ku koralom.

Cestovné doklady na Trinidad a Tobago

Slováci majú s krajinou Trinidad a Tobago dohodnutý bezvízový vstup, potrebovať teda budeš len platný cestovný pas. Platí to však len vtedy, keď ako turista odídeš z ostrovov do 30 dní. Ak ideš na ostrovy za iným účelom, budeš potrebovať víza.

Kedy cestovať na Trinidad a Tobago?

Ostrovy ležia v tropickom podnebnom pásme, preto je tu počasie viacmenej stabilné bez výraznejších zmien počas celého roka. Je tu veľmi teplo. Ak by sme ti mali odporučiť, kedy na ostrovy necestovať, tak od júna do novembra. Vtedy hrozia v celom Karibiku hurikány. Hoci sa tam cestuje i vtedy, nedá sa predpokladať, akou silou a či hurikány udrú. Sleduj preto odporúčania meteorológov priamo na ostrovoch.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore