Nájdeš nás aj na:

Európa

Navštív stredoveký Tallinn s letenkami od 54€!

Navštív stredoveký Tallinn s letenkami od 54€!

Tallinn je lákavým európskym mestom, ktoré je živé, no predsa pokojné, extrémne fotogenické a plné pamiatok. Staroveké kostoly a stredoveké uličky sú krásnym kúskom do cestovateľskej zbierky. Teraz navyše letíš z Viedne už od 54€.

Reklama

Lacné letenky do Tallinnu

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizzair alebo Ryanair
 • Kedy? zima 2024
 • Príklad? 15. – 22. január 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Lacné letenky Tallinn

Čo robiť, vidieť a zažiť v Tallinne?

Stredovekým šperkom celého Estónska je Staré mesto v Tallinne. Dláždené chodníčky a tematické reštaurácie ťa prenesú v čase rovno do 15. storočia. Domy starých obchodníkov s vyzdobenými fasádami, stredoveké nádvoria a nekonečné schody vedúce ku krásnym výhľadom na červené strechy mesta.

Ďalším miestom, ktoré by si nemal vynechať je miestny skanzen. Architektonický komplex pozostávajúci z asi 80 historických estónskych budov je celodennou zábavou pre celú rodinu. Domčeky sem boli dopravené z rôznych častí krajiny, takže reprezentujú pestrosť regiónov Estónska. Zamestnanci v historických kostýmoch predvádzajú historické aktivity medzi drevenými farmárskymi domčekmi a veternými mlynmi.

Asi 2 kilometre na východ od Starého mesta sa rozprestiera krásny park, ktorý je miestnym obľúbeným kúskom zelene. Spolu s barokovým palácom Kadriorg ho dal postaviť cár Peter Veľký svojej žene Kataríne. Zdobia ho obrovské duby a gaštany, nájdeš tu tiež romantický rybníček a záhrady, ktoré sp často využívané napríklad aj na svadobné fotenia. Rodičia s detmi využívajú detské ihrisko v tieni stromov.

Cestovné doklady do Tallinnu

Na cestu do Tallinnu budeš potrebovať občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovat do Tallinnu?

Tallinn je rozprávkovým miestom ako v lete, tak i v zime.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore