Nájdeš nás aj na:

Európa

Chalkidiki od 64€! Poď sa ohriať do slnečného Grécka z Bratislavy

Chalkidiki od 64€! Poď sa ohriať do slnečného Grécka z Bratislavy

Solún a celý polostrov Chalkidiki je domovom bohatej histórie, krásneho pobrežia a chutnej gastronómie. Byzantské pamiatky rozstrúsené v tomto starovekom a predsa modernom meste lákajú turistov z celého sveta. Okrem toho sa toto letovisko pýši jednými z najkrajších pláží, aké môžeš v tejto slnečnej krajine navštíviť. Tak čo, ideš s nami do toho? Dovolenka v Grécku môže byť tvoja s letenkami už od 64€.

Reklama

Lacné letenky do Solúnu

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? jar 2024
 • Príklad? Termín 6. – 10. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Pokiaľ chceš spoznaž históriu Solúna, určite by si mal navštíviť Bielu vežu, katedrálu Agia Sofia, najväčší kostol v meste Agios Dimitrios, ktorý je venovaný patrónovi mesta a krásne byzantské kostoly s chladnými kryptami. Nezabudni tiež na miestne hrady a starý prístav.

Nezabudni plavky, slnečné okuliare a krém na opaľovanie! Grécko rovná sa pláž. To je jasné. Vedel(a) si, že práve v Solúne sa nachádzajú niektoré z TOP? Ak chceš zažiť niektoré z nich, vyber sa na ostrovy Drenia. Na šiestich ostrovčekoch tu nájdeš tie najkrajšie piesočnatépobrežia s čírym morom.

Navštív tiež časť mesta s názvom Ladadika. nielen, že je krásnou prechádzkou, ale aj tým najlepším miestom na dobré jedlo či drink. Kedy práve na tomto mieste stálo množstvo obchodov s olivovým olejom, bazar a hlavný trh za osmanskej vlády. Dnes tu môžeš očakávať bary, taverny, kluby a kaviarne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore