Nájdeš nás aj na:
santander

Európa

Biele pláže a zelené hory: Poď do španielskeho Santanderu od 25€!

Biele pláže a zelené hory: Poď do španielskeho Santanderu od 25€!

Mesto, ktoré pôsobí, akoby vypadlo rovno z knihy a ktorého život sa točí okolo zátoky, považovanej za jednu z najkrajších na svete. Santander na severe Španielska je kombináciou hôr, oddychu pri mori, elegantných víl a kráľovskej histórie. Nachádza sa v rozprávkovom regióne Cantabria.

Reklama

Lacné letenky do Santanderu

 • Odkiaľ? Letíš z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Zima 2023/2024
 • Príklad? Termín 2. – 9. december 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA v mobilnej aplikácii a máš to o 20€ lacnejšie

Akciové letenky

Kráľovskou destináciou bolo mesto Santander najmä v 19. – 20. storočí. Do minulosti ťa prenesie prechádzka Starým mestom a jeho majestátnymi budovami. Najlepším príkladom je palác Magdalena, perla mesta. Nachádza sa v najvyššej časti polostrova s rovnakým menom. Je na zozname must-see miest. Ponúka krásne výhľady na nevestu mora, tak totiž Santander prezývajú.

Pre Santander je tiež typická rybárska tradícia, ktorá je dodnes prítomá najmä v rybárskej štvrti. Na tomto mieste môžeš ochutnať najtradičnejšiu kuchyňu s čerstvými rybami a inými darmi mora.

Stará identita mesta kontrastuje s jeho novou tvárou, ktorá oslavuje najnovšie kultúrne a umelecké trendy. Tie môžeš zažiť napríkald v centre Botín, navrhnutým architektom a víťazom ceny Pritzker – Renzom Pianom.

Santander je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku, keďže okrem pamiatok a kulinárskych atrakcií ponúka množstvo zábavy aj pre deti. Patria medzi ne výlety na lodiach v spomínanej zátoke, mini zoo La Magdalena či múzeum Maritime. Vynechať by si tiež nemal(a) pláže, medzi obľúbené patrí El Sardinero, El Camello, Mataleñas, La Concha a Los Peligros.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore