Nájdeš nás aj na:

Európa

Rhodos: more, paláce aj Motýlie údolie. Rezervuj letenky na jar od 55€!

Rhodos: more, paláce aj Motýlie údolie. Rezervuj letenky na jar od 55€!

Rhodos je najväčší a najdôležitejší z gréckych Dodekanských ostrovov. Či už hľadáš oddych na pláži alebo dovolenku plnú spoznávania a histórie, si na správnom mieste. Uži si dovolenku pri Egejskom mori a romantické prechádzky Starým mestom.

Reklama

Lacné letenky na Rhodos

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Jar 2024
 • Príklad? Termín 23. apríl – 30. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky na Rhodos

Čo robiť, vidieť a zažiť na Rhodose?

Pôvabné mestečko Lindos láka návštevníkov najmä vďaka akropole viditeľnej zo všetkých strán. Stojí tu chrám bohyne Atén a zvyšky dórskych stĺpov. Pokochaj sa krásnymi výhľadmi na more i mesto.

Veľmajstrovský palác (Palace of the Grand Master) vyzerá pri pohľade na exteriér akoby sa od 14. storočia nič nezmenilo. V 19. storočí bol však zničený pri výbuchu a jeho interiér bol zrekonštruovaný v talianskom štýle počas fašistickej éry. Vnútri nájdeš múzeum, ktorého zbierky sú venované starovekému Rhodosu i stredovekej histórii ostrova.

Akási úzka zalesnená štrbina v horách obklopená chodníčkami ožíva najmä v lete. Ľudia ju prezývajú Údolím motýľov. Je krásnym miestom na celodenný výlet. Objav jeho zákutia.

Cestovné doklady na Rhodos

Potrebovať budeš občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať na Rhodos?

Grécko môžeš objavovať v akomkoľvek ročnom období. Na jar a jeseň sa vyhneš davom turistov.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore