Nájdeš nás aj na:

Ázia

Chuť na zmenu? Kuvajt s Turkish Airlines z Viedne za 169€

Chuť na zmenu? Kuvajt s Turkish Airlines z Viedne za 169€

Kuvajt leží pomerne ďaleko na severe od ostatných turistických destinácií, ktoré obmýva Perzský záliv. Čo z toho vyťažil? Menší nával návštevníkov a autentickejšiu arabskú kultúru, ktorú tu treba zažiť. Kuvajt je oázou uprostred púští, ktorá prekvapí množstvom kvalitných múzeí a galérií, tradičných trhov aj pláží.

Reklama

Lacné letenky do Kuvajtu

  • Odkiaľ? Z Viedne
  • S kým? Letecká spoločnosť Turkish Airlines
  • Kedy? Marec – október 2020
  • Príklad? Termín 6. – 11. máj 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, 25kg podpalubná batožina
  • Využi náš zľavový kód: PECKYFEB10 (zľava 10€ na objednávku)

Čo robiť, vidieť a zažiť v Kuvajte?

Souq Mubarakiya je najstarším trhom v hlavnom meste Kuwait City. Kedysi bol strediskom všetkých prebiehajúcich obchodov a svoju živú atmosféru si zachoval dodnes. Prechádzka pomedzi farebné stánky s tisícami vôní je zážitkom sama o sebe.

Kuvajtské veže v modro-zelenej farbe sú akýmsi národným symbolom. Najvyššia z nich meria 187 metrov. Nájdete v nich vyhliadkovú plošinu, reštauráciu aj obchod so suvenírmi.

Ak máš chuť na bizarný umelecký zážitok, navštív dom pokrytý zvnútra i zvonka zrkadlovými mozaikami – Zrkadlový dom. Je výtvorom taliansko-kuvajtskej umelkyne Lidie Al Qattan, ktorá návštevníkov zabáva prednáškou v každej z izieb. Táto netradičná výzdoba vznikla použím asi 70 ton zrkadiel.

Cestovné doklady do Kuvajtu

Na vycestovanie budeš potrebovať platný cestovný pas a víza.

Kedy cestovať do Kuvajtu

Skvelým časom na návštevu je jar – február až máj, kedy sú teploty príjemnejšie. Zima, teda december až február, sa taktiež odporúča aktivným turistom kvôli teplotám pohybujúcim sa od 13 do 20 stupňov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky7 minút dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 minút dozadu
Holandsko vyradilo ČR zo zoznamu bezpečných krajín. Česi musia do karantény a nepomôže im ani test https://t.co/wyYJqV8eOo #novinky7 minút dozadu
V Indii po vyše pol roku otvorili hrobku Tádž Mahal https://t.co/PrUdclH2ov #novinky7 minút dozadu
Saudská Arábia tento rok zakáže cestovanie na púť do Mekky zo zahraničia. Pre domácich uvoľnila opatrenia https://t.co/mrZKvgUpLr #novinky7 minút dozadu
Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné) https://t.co/IohwTYWATU #cestopisy19 hodín dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski na jeseň od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky19 hodín dozadu
Šéfkuchár Gordon Ramsay hľadá mladých cestovateľov s vášňou pre varenie. Chystá dobrodružnú šou https://t.co/m3z6MPLKGv #novinky19 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste naše tipy na hotely https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky20 hodín dozadu
Budúcnosť bezemisného lietania? Airbus ukázal tri koncepty vodíkového lietadla https://t.co/EYgZFVfXTx22 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore