Nájdeš nás aj na:

Ázia

Objav Komorské ostrovy s letenkami z Viedne za 449€!

Objav Komorské ostrovy s letenkami z Viedne za 449€!

V ponuke leteckej spoločnosti Air France sa objavili veľmi lacné letenky na letisko Moroni na Komorských ostrovoch. Počuli ste už o tomto tajomnom mieste? Je to súostrovie v Mozambickom prielive v Indickom oceáne. Najľudnatejší ostrov Komorov sa volá Mayotte, je zámorskou správnou korporáciou Francúzska, zvyšok súostrovia tvorí slobodný štát Komory prezývaný aj sopečným rajom.

Reklama

Lacné letenky na Komorské ostrovy

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Komorských ostrovoch

Komorské ostrovy sú dokonalou exotikou, navyše ešte stále bez prehnaného záujmu turistov. Poď si vychutnať najväčší ostrov Komor, Ngazidja (Grande Comore) a zaži dokonalú dovolenku v Indickom oceáne. Čím sú tieto ostrovy výnimočné? Komory sú obklopené 140 kilometrovým koralovým útesom, ktorý vytvára jednu z najkrajších lagún na svete, miestami vidno až do hĺbky až 30 metrov!

Susedia so Seychelmi a Maldivami, no ani zďaleka to nie je taká vychýrená oblasť. Miestni obyvatelia sa s turizmom ešte len zoznamujú, mali by ste preto využiť čas a spoznať ich vďaka autenticite, ktorú si stále zachovávajú. Živí ich poľnohospodárstvo, lesníctvo aj rybolov. Hlavné mesto Komor, Moroni, leží na najväčšom ostrove Grande Comore a je typickou africkou usadlosťou s arabským nádychom. Nájdete tu mešity, voní tu vanilka aj éterické oleje. Tie sa odtiaľto exportujú do celého sveta.

Dokonalá príroda

Nevynechajte záliv Natural Bay a pláž Mitsamiouli považovanú za jednu z najkrajších v celej Afrike. Na juhu zase navštívte pláž Chindini, odkiaľ si môžete vziať loďku na ostrov Mohéli. Ten je rajom pre potápačov. Súostrovie je plné vyhasnutých, ale aj aktívnych sopiek. Obe vám zaručia skvelú pešiu turistiku, napríklad na Mount Choungui či Mont Bénara. A neopomeňte ani vulkanické jazero Lac Salé. Je tu toho toľko, že vám nebude stačiť na objavovanie Komor ani týždeň!

Cestovné doklady na Komorské ostrovy

Turistické víza sa kupujú pre vstup s časom pobytu 45 dní a hradia sa priamo pri vstupe do krajiny – jednorazový poplatok je 60 eur.

Kedy cestovať na Komorské ostrovy

Komory sú celoročná destinácia. Tropická klíma ostrovov je v každom ročnom období okolo 28 až 30°C. Od decembra do marca tu býva viac dusno, dažde a búrky, apríl a máj sú vraj na návštevu najidelánejšie, no na zahodenie nie je ani väčšie sucho a mierne chladnejšie počasie od júna do septembra.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (3 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Hore