Nájdeš nás aj na:

Ázia

Objav Komorské ostrovy s letenkami z Viedne za 449€!

Objav Komorské ostrovy s letenkami z Viedne za 449€!

V ponuke leteckej spoločnosti Air France sa objavili veľmi lacné letenky na letisko Moroni na Komorských ostrovoch. Počuli ste už o tomto tajomnom mieste? Je to súostrovie v Mozambickom prielive v Indickom oceáne. Najľudnatejší ostrov Komorov sa volá Mayotte, je zámorskou správnou korporáciou Francúzska, zvyšok súostrovia tvorí slobodný štát Komory prezývaný aj sopečným rajom.

Reklama

Lacné letenky na Komorské ostrovy

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Komorských ostrovoch

Komorské ostrovy sú dokonalou exotikou, navyše ešte stále bez prehnaného záujmu turistov. Poď si vychutnať najväčší ostrov Komor, Ngazidja (Grande Comore) a zaži dokonalú dovolenku v Indickom oceáne. Čím sú tieto ostrovy výnimočné? Komory sú obklopené 140 kilometrovým koralovým útesom, ktorý vytvára jednu z najkrajších lagún na svete, miestami vidno až do hĺbky až 30 metrov!

Susedia so Seychelmi a Maldivami, no ani zďaleka to nie je taká vychýrená oblasť. Miestni obyvatelia sa s turizmom ešte len zoznamujú, mali by ste preto využiť čas a spoznať ich vďaka autenticite, ktorú si stále zachovávajú. Živí ich poľnohospodárstvo, lesníctvo aj rybolov. Hlavné mesto Komor, Moroni, leží na najväčšom ostrove Grande Comore a je typickou africkou usadlosťou s arabským nádychom. Nájdete tu mešity, voní tu vanilka aj éterické oleje. Tie sa odtiaľto exportujú do celého sveta.

Dokonalá príroda

Nevynechajte záliv Natural Bay a pláž Mitsamiouli považovanú za jednu z najkrajších v celej Afrike. Na juhu zase navštívte pláž Chindini, odkiaľ si môžete vziať loďku na ostrov Mohéli. Ten je rajom pre potápačov. Súostrovie je plné vyhasnutých, ale aj aktívnych sopiek. Obe vám zaručia skvelú pešiu turistiku, napríklad na Mount Choungui či Mont Bénara. A neopomeňte ani vulkanické jazero Lac Salé. Je tu toho toľko, že vám nebude stačiť na objavovanie Komor ani týždeň!

Cestovné doklady na Komorské ostrovy

Turistické víza sa kupujú pre vstup s časom pobytu 45 dní a hradia sa priamo pri vstupe do krajiny – jednorazový poplatok je 60 eur.

Kedy cestovať na Komorské ostrovy

Komory sú celoročná destinácia. Tropická klíma ostrovov je v každom ročnom období okolo 28 až 30°C. Od decembra do marca tu býva viac dusno, dažde a búrky, apríl a máj sú vraj na návštevu najidelánejšie, no na zahodenie nie je ani väčšie sucho a mierne chladnejšie počasie od júna do septembra.

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Nórsko od 15. júla otvorí hranice pre viaceré krajiny vrátane Slovenska https://t.co/3muQH1DkbK #novinky1 deň dozadu
Od dnes sa z Bratislavy lieta do Malagy, od zajtra na Sardíniu https://t.co/iSbYDx4Q1u #letenky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník (aktualizované) https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu
Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy1 deň dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 deň dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky1 deň dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY1 deň dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky1 deň dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky1 deň dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore