Nájdeš nás aj na:

Európa

Objav Göteborg v predvianočnom čase, máme super lacné letenky od 38€!

Objav Göteborg v predvianočnom čase, máme super lacné letenky od 38€!

Druhé najväčšie mesto Švédska a kultúrne centrum samo o sebe (a tým nemyslíme len jeho slávnu death-metalovú scénu). Príďte si sem vychutnať niektoré z najlepších švédskych kulinárskych kreácií (nenechajte si ujsť obľúbený trh s potravinami a reštauráciu Feskekyrka), vydláždenú štvrť Haga, ktorej história siaha do 18. storočia a Gothenburg Museum of Art. Ak ste naplnili svoju túžbu objavovať mesto, vydajte sa na ostrovy Bohuslän, tiahnuce sa z Göteborgu k nórskemu pobrežiu, ktoré sú známe malebnými pobrežnými dedinkami, čerstvými morskými plodmi a jazdou na kajaku.

Reklama

Lacné letenky do Göteborgu

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? December 2022
 • Príklad? Termín 8. – 11. december 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Lacné ubytovanie v Göteborgu

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. 

Lacné ubytovanie v Göteborgu vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Göteborgu môžeš rezervovať už od 48€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Göteborgu?

Röda Sten Konsthall v nefukčnej elektrárni je dnes galériou prezentujúcou švédske i medzinárodné umenie. Nájdete tu úžasné fotografie, zvykové umenie i rôzne inštalácie.

Umenie si vychutnáš aj v Konstmuseum, ktoré ti predstaví práce Van Gogha, Rembrandta či Picassa.

Múzeum pre deti či dažďový les? Universeum, pravdepodobne najlepšie detské múzeum vo Švédsku ťa prenesie do krásneho prostredia tropických vtákov, motýľov a zelene. Nezľakni sa revúcich dinosaurov či žraločieho tunela.

Cestovné doklady do Göteborgu

Na výlet do Švédska potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Göteborgu?

Švédsko je krásne v akomkoľvek ročnom období.

 


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore