Nájdeš nás aj na:

Európa

Birmingham z Bratislavy od 19€! Navštív mesto tisícich remesiel

Birmingham z Bratislavy od 19€! Navštív mesto tisícich remesiel

Napriek svojej fascinujúcej histórii nie je Birmingham pravdepodobne prvou cestovateľskou destináciou, na ktorú si pomyslíte. Venovali ste však niekedy pozornosť jeho unikátnej architektúre, jednej z najlepších anglických kuchýň či množstvu atrakcií, ktoré tu nájdete? Vyskúšajte niečo nové. Ak sa rozhodnete pre druhé najväčšie anglické mesto, nebudete ľutovať. Birmingham je aktuálne známy vďaka seriálu Peaky Blinders. Pouličný gang pôsobil dlhé roky práve tu.

Reklama

Lacné letenky do Birminghamu

Bratislava Priamy let Birmingham Priamy let Bratislava
2h 35min 2h 25min
od 19 Rezervuj

Lacné ubytovanie v Birminghame: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Birminghame vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Birminghame môžeš rezervovať už od 41€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Birminghame?

Asi nič nedokazuje neustály vývoj tohto mesta tak, ako horné poschodie vlakovej stanice New Street. Poschodie je obchodným domom s názvom Grand Central. Mnohí návštevníci vidia práve toto miesto ako prvé a je veru skvelým úvodom do Birminghamu.

Birmingham, známy aj ako mesto tisícov remesiel či obchodov počas Priemyselnej revolúcie, bol prominentným výrobným centrom. Jeho symbolom bola Šperková štvrť (Jewellery Quarter). Nádhernou spomienkou na tieto časy je Múzeum Šperkovej štvrti. Múzeum ozpráva príbeh o tom, ako sa z Birminghamu stalo mesto, akým ho poznáme dnes.

Oáza pokoja sa nachádza na siedmom poschodí Birminghamskej knižnice. Je ňou Tajná záhrada s nádherným výhľadom na mesto. Zoberte si knižku a oddýchnite si vysoko v oblakoch.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Cestovné doklady do Birminghamu

Na cestu do Birminghamu potrebujete občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Birminghamu?

Každé ročné obdobie v Birminghame ponúka unikátnu atmosféru.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? 

Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. ????

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Tallinn od A po Z: Sprievodca top miestami a užitočnými tipmi https://t.co/cbDMtdoU9R21 hodín dozadu
Holiday Village Tatralandia: Zvonku dedinka, zvnútra kráľovstvo https://t.co/rPxrM1MN3r #cestopisy22 hodín dozadu
Kanada zakázala vstup zahraničným turistom najmenej do augusta https://t.co/63F80Hl0r123 hodín dozadu
Pred odletom na Sardíniu je potrebné sa registrovať online https://t.co/kORD7qUXjW #novinky23 hodín dozadu
Pred cestou do Španielska nezabudnite vyplniť vstupný formulár https://t.co/nGc7ecF6GQ #novinky23 hodín dozadu
Bulharsko má nové pravidlá. Po príchode vám môžu spraviť test, ktorý zaplatíte https://t.co/M8QSjUUop2 #letenky23 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Trogir vlakom na 5 nocí v 4* apartmáne za 289€ https://t.co/o1RbXWqDTE #dovolenky24 hodín dozadu
Uviaznutí na letisku v Hong Kongu: Pasažieri nemohli vstúpiť do cieľovej destinácie https://t.co/V8mkZXBAaY #novinky2 dni dozadu
Ibiza tento rok nebude o šialených párty, ale prírode a iných kvalitách https://t.co/MYr7xqfjIq2 dni dozadu
5 dôvodov, prečo v júli letieť na dovolenku s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore