Nájdeš nás aj na:

Amerika

Slnko, more, exotika a Rihanna. Poď na Barbados z Viedne za 569€!

Slnko, more, exotika a Rihanna. Poď na Barbados z Viedne za 569€!

Ceny leteniek na Barbados sa väčšinou pohybujú okolo 650-800€. British Airways však aktuálne majú akciu a na karibský ostrov sa dostaneš za skvelých 539€. Odlieta sa z Viedne, prestup je v Londýne. Leť na exotický Barbados za výnimočnú cenu.

Reklama

Lacné letenky na Barbados

 • Odkiaľ? Z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnost British Airways
 • Kedy? Január – marec 2024
 • Príklad? Termín 1. – 14. marec 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky na Barbados

Čo robiť, vidieť a zažiť na Barbadose?

Barbados má päť rôznych častí. Najexkluzívnejší je západný breh ostrova s úzkymi, no krásnymi plážami a pokojným oceánom. Južná časť Barbadosu je centrom turizmu. Nájdete tu preto väčšie húfy turistov a v mori veľa surferov, ktorí ale môžu zavádzať v plávaní. Tretia, východná časť ostrova je veľmi tichá, nájdete tu len niekoľko rezortov. Dobrý výber, ak sa chcete odrezať od rušných častí Barbadosu. V strednej časti ostrova sú najkrajšie prírodné scenérie, plantáže a botanické záhrady – skvelá lokalita na denný výlet. A nakoniec Bridgetown, hlavné mesto ostrova s mestskou časťou Garrison, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO.

Cestovné doklady na Barbados

Na cestovanie na Barbados budeš potrebovať platný cestovný pas.

Kedy cestovať na Barbados?

Ak sa na Barbados vyberiete počas prvých štyroch mesiacov v roku, počasie vás určite nesklame. Mesiace január-apríl sú prakticky bez zrážok, obdobie hurikánov je od júna do novembra. Ceny počas hlavnej sezóny ale môžu byť o niečo vyššie ako ceny v menej obľúbených mesiacoch. Barbados je však dobrou exotickou alternatívou počas celého roka.

Základné info o Barbadose:

 • Mena: Na Barbadose sa používa barbadoský dolár, vo väčších podnikoch a medzinárodných hoteloch akceptujú aj americké doláre.
 • Napriek tomu, že Barbados patrí k najbezpečnejším karibským destináciám, v hlavnom meste sa stávajú menšie krádeže, preto ak nemusíte, nenoste na sebe príliš vyzývavé oblečenie a doplnky.
 • Voda z vodovodu je pitná.
 • Opaľovanie sa hore bez nie je na Barbadose povolené.
 • Najznámejšou rodáčkou ostrova je speváčka Rihanna, ktorá sa domov rada vracia, ak práve nenahráva pesničky v štúdiu v L.A. S kúskom šťastia ju možno stretnete na niektorom z krásnych pláží ostrova.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore