Nájdeš nás aj na:

Afrika

Kým iní zatvárajú, TAP Air Portugal otvoria 3 nové linky

Kým iní zatvárajú, TAP Air Portugal otvoria 3 nové linky

Aj keď sa dnes môže zdať, že letecký priemysel krváca, niektoré aerolinky sa stále pozerajú na budúcnosť veľmi optimisticky. Portugalský dopravca TAP Air Portugal sa rozhodol predstaviť tri nové diaľkové linky, ktoré by mali začať fungovať ešte koncom roka 2020.

Reklama

Kapské mesto, Cancún a Toronto

TAP, národná letecká spoločnosť Portugalska, sa rozhodla vzoprieť proti súčasným trendom a priniesla tri veľmi zaujímavé letecké linky. Ako uvádza správa One Mile At A Time, dopravca so sídlom v Lisabone plánuje začať nové priame spojenia z Portugalska do Kapského Mesta, Cancúnu a Toronta.

Do Lisabonu sa Slováci môžu dopraviť pohodlne z Viedne, či Budapešti. Z oboch letísk lieta do hlavného portugalského mesta pravidelné spojenie bez prestupu od TAP Air Portugal, ale aj nízkonákladových spoločností ako Wizz Air či Lauda.

Na poli zahraničných cestovateľských blogov zožala najväčší úspech asi priama linka z Lisabonu do Kapského mesta v Juhoafrickej republike. Začať má 11. novembra vo frekvencii trikrát týždenne, na linke bude premávať nový Airbus A330-900neo.

Pre európskych cestujúcich, ktorí hľadajú spôsoby, ako sa dostať na mexický polostrov Yucatán bude nesmierne zaujímavé aj spojenie z Lisabonu do Cancúnu. Opäť v režime trikrát za týždeň a s modelmi A330-900neo. Podľa plánu sa má začať 27. októbra.

Napokon do tretice, od 25. júna, má TAP Air Portugal v úmysle začať cestu bez medzipristátia z Ponta Delgada na Azorské ostrovy v Atlantiku do kanadského Toronta. Let sa bude prevádzkovať dvakrát týždenne na lietadlách A321LR.

Spoločnosť TAP Air Portugal by okrem týchto troch spomínaných liniek mala spustiť ešte jednu severoamerickú trasu z Ponta Delgada na Azorských ostrovoch. Let do Bostonu vo frekvencii päťkrát týždenne má začať 4. júna tohto roku, predstavili ho ešte skôr.

Zdroj titulnej fotografie: F8 studio / Shutterstock.com

Ako sa dostať do Lisabonu?

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Woodpark Valča: Dve jedinečné chaty s výhľadom na Malú Fatru https://t.co/3G1eQm4Kms #dovolenky9 hodiny dozadu
Nový Zéland otvára oázu Deer Park Hights. Spoznáš ju z Pána prsteňov https://t.co/zoCe5j6ay7 #novinky9 hodiny dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo za 9 mesiacov 381-tisíc cestujúcich. Je to pokles o 79% https://t.co/61Qsmh2III #novinky11 hodiny dozadu
19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete https://t.co/aEE4uLNoKD #novinky11 hodiny dozadu
Letisko Bratislava od nedele prechádza na zimný letový poriadok. Ponúkne 4 linky do 3 destinácií https://t.co/BHtDs7QHVP #novinky11 hodiny dozadu
12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy13 hodiny dozadu
Kto míňa najviac za súkromné lietadlá? Umiestnil sa Putin aj Travolta https://t.co/o4yQixxwkE #novinky13 hodiny dozadu
Testovanie na hraniciach má trvať 60 dní a týkať sa zrejme bude všetkých https://t.co/Alwufub9W8 #novinky14 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky14 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky14 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore