Nájdeš nás aj na:

Novinky

Nová atrakcia v Kostarike: Zo svetoznámeho väzenia je národný park

Nová atrakcia v Kostarike: Zo svetoznámeho väzenia je národný park

San Lucas alebo Ostrov nevýslovnej hrôzy má 400-ročnú tradíciu najznámejšieho väzenia v Latinskej Amerike. Nedávno sa z neho stal 30. národný park Kostariky.

Reklama

Národný park ostrov San Lucas sa rozlieha na 46 kilometroch štvorcových, na pevnine i pri pobreží. Vybudovali tu nové chodníky, toalety, vodné i elektrické systémy a 24-hodinový dozor. Dostaneš sa sem 40-minútovou plavbou z mesta Puntarenas, ktoré je vzdialené asi 96 kilometrov od hlavného mesta Kostariky, San José.

Zámerom nového národného parku je prilákať návštevníkov, vytvoriť udržateľný turizmus a prispieť k socioekonomickému rozvoju tejto oblasti. San Lucas je druhým národným parkom v regióne Puntarenas. Prvým je Národný park ostrova Coco Island.

Voľný život na ostrove žičí divokým opiciam, pavúkom, hadom, ale aj jeleňom či bažantom. Pôvodné budovy na ostrove sú zaradené do kultúrneho dedičstva. Jeho krásy vám ukáže viac ako 50 profesionálnych sprievodcov.

Väzenie, ktoré bolo na ostrove pôvodne zriadené, bolo známe tým, že trestanci tu žili krátko a bolo s nimi zaobchádzané brutálnym spôsobom, uvádza Lonely Planet.

Zdroj fotografií: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore