Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Cestovanie do Kene: negatívny COVID test treba pred príchodom nechať overiť cez web

Cestovanie do Kene: negatívny COVID test treba pred príchodom nechať overiť cez web

Keňa bola uzavretá pre turistov približne do leta, následne sa rozhodla otvoriť vnútroštátne lety i medzinárodnú dopravu. Po viac ako tri a pol mesiacoch bez možnosti prepravy cestujúcich tak spoločnosť Kenya Airways 15. júla obnovila vnútroštátne lety a 1. augusta aj medzinárodnú dopravu.

Reklama

Dnes sa do Kene dostanete bez problémov, postačí vám k tomu negatívny PCR test a jeho digitálna verifikácia cez špeciálnu stránku. Informuje o tom Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi.

Podmienky vstupu do Kene

S účinnosťou od 11. januára 2021 je pri cestovaní z/do Kene nutné digitálne verifikovať pravosť PCR testov na COVID-19 použitím tzv. Trusted Travel/TT online systému. Všetky laboratóriá v krajine sú povinné vydávať výsledky PCR testov s kódmi TT.

Všetci cestujúci, vrátane tranzitujúcich, sa musia pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym PCR testom na COVID-19, nie starším ako 96 hodín od plánovaného letu.

Negatívny PCR test musí byť verifikovaný prostredníctvom tzv. Trusted Travel Initiative (TT).

Osoby prichádzajúce z krajín, ktoré zatiaľ nie sú súčasťou platformy Trusted Travel Initiative musia na verifikáciu výsledku testu použiť nástroj prostredníctvom tzv. Partnerstva Global Haven. Systém má zabudované mechanizmy na identifikáciu falošných zdravotných certifikátov.

Kenya Airways aj ostatní

Kenya Airways uskutočneje lety medzi Nairobi a Kisumu denne, ako aj lety medzi Nairobi a Mombasa (MBA) vo frekvencii 2-krát denne.

Mombasa je známa ako obľúbená dovolenková destinácia slovenských cestovateľov a tiež dôležité mesto pre obchod so svojím statusom hlavného nákladného prístavu.

Letenky do Nairobi z Viedne sa dajú rezervovať cez Pelikán. Lety realizuje hneď niekoľko dopravcov.

Akciové letenky do Kene

Keňa, rovnako ako všetky krajiny Afriky, zatiaľ podľa našich epidemiológov nepatrí medzi bezpečné krajiny a tak po návrate na Slovensko je potrebné absolvovať domácu izoláciu a na 5. alebo 6. deň bezplatný test na COVID-19, ktorým v prípade negatívneho testu karanténa skončí.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Egypt bude mať svoj prvý rýchlik. Spojí Červené more so Stredozemným https://t.co/LKLSdquRwE #novinky7 hodiny dozadu
Kostarika bez testu a karantény. 10 dôvodov prečo je to najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky8 hodiny dozadu
Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€! https://t.co/pqmUnP3PDU #letenky8 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v sezóne od 499€: leť super lacno z Budapešti! https://t.co/co2koyhG8I #dovolenky8 hodiny dozadu
Lufthansa už neponúkne jedlo zdarma. Sústrediť sa chce na kvalitu a životné prostredie https://t.co/69w4nvTFMU #novinky8 hodiny dozadu
Cestovanie do Gruzínska: od 1. februára sa ruší zákaz medzinárodných letov https://t.co/wCWGIeed3W #letenky8 hodiny dozadu
Otvorené Seychely a Srí Lanka, zrušené lety z Bratislavy a povinné respirátory na palube https://t.co/EVYzcQwhJk #novinky9 hodiny dozadu
Zatvorený zrejme až do konca roka. Nový Zéland zatiaľ neplánuje otvoriť hranice https://t.co/lwpya2faDv #novinky9 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Jarné prázdniny na Maldivách s all inclusive a 5*hotelom za 2947€ https://t.co/dg36oqbWI2 #dovolenky9 hodiny dozadu
Cestovanie do USA: test, 10-dňová karanténa a povinnosť rúšok na palube https://t.co/i87riLgfST #letenky9 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore