Nájdeš nás aj na:

Ázia

Ak sa situácia nezmení, ostrov Bali sa môže turistom otvoriť už v júli

Ak sa situácia nezmení, ostrov Bali sa môže turistom otvoriť už v júli

Po viac ako roku bez medzinárodných turistov sa Bali pripravuje na reštart cestovného ruchu od júla 2021. Podľa vyhlásenia indonézskeho prezidenta Joko Widoda z webu News.com.au plánuje krajina čiastočne otvoriť svoje hranice v júli, pričom jedným z troch regiónov zameraných na významné oživenie cestovného ruchu je Bali.

Reklama

Bali, Bintan a Batam majú byť prvými tromi miestami, ktoré sa znovu otvoria medzinárodným návštevníkom. Indonézska vláda však neoznámila kritériá vstupu, vrátane toho, či budú vakcíny povinné a aké karanténne požiadavky budú zavedené.

Ešte však nemusí byť všetko isté. Indonézia bola najviac zasiahnutou krajinou východnej Ázie a zaznamenala 1,85 milióna prípadov a počet nových prípadov zatiaľ nezačal nejak významne klesať. To by mohlo plány Indonézie pribrzdiť, rovnako ako sa to stalo aj na jeseň roku 2020. Samotný ostrov však hlásil počas uplynulého roka málo prípadov a v číslach je hlboko pod národným priemerom Indonézie. Zatvorenie hraníc tak bolo len preventívne.

Dobrou správou je, že krajina už prioritne zaočkovala zamestnancov orientovaných na cestovný ruch, čo dáva dôvod na optimizmus pre znovuotvorenie cestovného ruchu. Prezident uviedol, že k otvoreniu cestovného ruchu vo vybraných oblastiach dôjde, ak budú splnené určité kritéria – tie však neobjasnil.

V ázijských médiách sa tiež píše o tom, že Indonézia sa môže inšpirovať príkladom z Thajska, resp. Phuketu. Tam stačí turistom s očkovaním absolvovať povinnú 7-dňovú karanténu a následne majú voľný pohyb po celom Thajsku.

Bali uzavrelo svoje hranice od marca a pozastavilo vydávanie víz pre turistov. Podľa údajov agentúry Reuters sa však ostrovu vďaka izolácii podarilo veľmi dobre vysporiadať s hrozbou pandémie.

Akciové letenky na Bali (2021)

Bali je závislé od cestovného ruchu a koronakríza spôsobuje ostrovu výrazné finančné škody. Ketut Ardana, vedúci balijskej pobočky Indonézskej národnej organizácie pre zájazdy a cestovanie (ASITA), povedal pre ABC, že „80% ľudí na Bali sa spolieha na cestovný ruch, či už priamo alebo nepriamo.

„Vzhľadom na to, že Bali je našou hlavnou turistickou destináciou, je potrebné podniknúť okamžité a rýchle kroky na obnovu záujmu,“ uviedol indonézsky tajomník cestovného ruchu Ni Wayan Giri Adnyani.

Na bezpečné opätovné otvorenie hotelov, reštaurácií a turistických atrakcií zavedie Indonézia špeciálny hygienický program CHS (Čistota, zdravie a bezpečnosť). Chce ním stanoviť normy v oblasti zdravia, hygieny a bezpečnosti.

Prvé sa má otvoriť luxusné letovisko Nusa Dua, kde sa nachádzajú najluxusnejšie hotely na Bali. V tejto oblasti plánujú otestovať nové zdravotné protokoly.

Indonézska vláda tiež plánuje čoskoro znovu otvoriť turistické oblasti ostrova Jáva, ako aj exotické ostrovy Riau, ktoré sú druhou najobľúbenejšou destináciou Indonézie hneď po Bali.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Za každú minútu v Dubaji „zarobíš“ jednu mílu od Emirates. Tomu hovoríme ďalší dôvod ísť na tohtoročné EXPO 2020 https://t.co/xojHw3qB7s #tipy5 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Wellness pobyt v Piešťanoch so 4*hotelom, procedúrami aj polpenziou za 120€ https://t.co/ITDTlx0AS1 #dovolenky6 hodín dozadu
Poď s nami do Zadaru a Dubrovníka jednou cestou! (video) https://t.co/Z0nrlycrXG #cestopisy9 hodín dozadu
5 TOP exotických destinácií, kde môžeš stráviť bezpečnú dovolenku aj počas pandémie https://t.co/VxcJasF80F #letenky10 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Baku + letenky od 60€! https://t.co/vGEBUYY6gf #letenky10 hodín dozadu
Azerbajdžan otvorí hranice 5. augusta. Ku vstupu treba očkovanie alebo imunitu na COVID a tiež negatívny test https://t.co/M0S8FnuzBN #letenky11 hodín dozadu
Emirates budú v auguste lietať s dvojpodlažným Airbusom A380 už aj na Maurícius https://t.co/YfTOgG20TC #novinky11 hodín dozadu
Krásne Porto za výbornú cenu od 33€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky12 hodín dozadu
Rím z Viedne alebo Bratislavy za super ceny od 29€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky12 hodín dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore