Nájdeš nás aj na:

Ázia

Bali zakáže vstup zahraničným turistom do konca roka. Ostrov sa otvorí až v januári

Bali zakáže vstup zahraničným turistom do konca roka. Ostrov sa otvorí až v januári

Indonézska vláda pôvodne uviedla, že najobľúbenejší ostrov Juhovýchodnej Ázie by sa mohol pre turistov opäť otvoriť už v septembri – dnes už je jasné, že tento rok sa zahraniční turisti na ostrov nedostanú. Informuje o tom BangkokPost.com.

Reklama

Kvôli obavám z pretrvávajúcej hrozby koronavírusu sa indonézsky guvernér rozhodol zrušiť plán otvorenia Bali a presunúť ho až na január 2021.

Bali uzavrelo svoje hranice od marca a pozastavilo vydávanie víz pre turistov. Podľa údajov agentúry Reuters sa však ostrovu vďaka izolácii podarilo veľmi dobre vysporiadať s hrozbou pandémie. Ostrov hlási málo prípadov a v číslach je hlboko pod národným priemerom Indonézie. Zatvorenie hraníc tak bude len dočasné a preventívne.

Letenky na sezónu 2020/2021

Oznámenie o opätovnom hraníc pre turistov bol okamžitý stimul pre viaceré aerolinky. Prvé lety pred nedávnom ohlásili Turkish Airlines aj Qatar Airways a priniesli zaujímavé ceny aj na budúci rok. Letieť možno spiatočne už od 559 eur.

Akciové letenky na Bali

Bali je závislé od cestovného ruchu a koronakríza spôsobuje ostrovu výrazné finančné škody. Ketut Ardana, vedúci balijskej pobočky Indonézskej národnej organizácie pre zájazdy a cestovanie (ASITA), povedal pre ABC, že „80% ľudí na Bali sa spolieha na cestovný ruch, či už priamo alebo nepriamo.

„Vzhľadom na to, že Bali je našou hlavnou turistickou destináciou, je potrebné podniknúť okamžité a rýchle kroky na obnovu záujmu,“ uviedol indonézsky tajomník cestovného ruchu Ni Wayan Giri Adnyani.

Ak sa indonézskemu ostrovu podarí udržať nízku mieru infekcie, od januára opätovne otvorí svoje hranice. Zavedie prísne zdravotné protokoly pre medzinárodných návštevníkov i ubytovacie zariadenia.

Na bezpečné opätovné otvorenie hotelov, reštaurácií a turistických atrakcií zavedie Indonézia špeciálny hygienický program CHS (Čistota, zdravie a bezpečnosť). Chce ním stanoviť normy v oblasti zdravia, hygieny a bezpečnosti.

Prvé sa má otvoriť luxusné letovisko Nusa Dua, kde sa nachádzajú najluxusnejšie hotely na Bali. V tejto oblasti plánujú otestovať nové zdravotné protokoly.

Indonézska vláda tiež plánuje čoskoro znovu otvoriť turistické oblasti ostrova Jáva, ako aj exotické ostrovy Riau, ktoré sú druhou najobľúbenejšou destináciou Indonézie hneď po Bali.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku (hrady, zámky a iné) https://t.co/IohwTYWATU #cestopisy15 hodín dozadu
TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski na jeseň od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky15 hodín dozadu
Šéfkuchár Gordon Ramsay hľadá mladých cestovateľov s vášňou pre varenie. Chystá dobrodružnú šou https://t.co/m3z6MPLKGv #novinky15 hodín dozadu
Najlepší wellness na Slovensku? Skúste naše tipy na hotely https://t.co/aoYFhgpund #dovolenky16 hodín dozadu
Budúcnosť bezemisného lietania? Airbus ukázal tri koncepty vodíkového lietadla https://t.co/EYgZFVfXTx18 hodín dozadu
Turisti v Abu Dhabi musia nosiť elektronické náramky. Kontrolujú dodržiavanie obmedzení https://t.co/o8iRkxeeUA18 hodín dozadu
Letisko Helsinki už používa psov na detekovanie COVID-19 u cestujúcich https://t.co/rccZPhhRIw #novinky18 hodín dozadu
Havaj sa opäť otvorí 15. októbra, stačí negatívny test. Letenky na budúci rok od 589€ https://t.co/suchMz0OPp #letenky18 hodín dozadu
Novinky na semafore, karanténa v Írsku aj Nórsku a exotika od októbra https://t.co/Ek57YTBNHx #novinky19 hodín dozadu
Exotický ostrov Réunion od neuveriteľných 299€! https://t.co/ILnQRrNuhR #letenky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore