Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jimmy Pé v Indonézii #3: Na Bali nájdeš to najlepšie z každého kúta sveta

Jimmy Pé v Indonézii #3: Na Bali nájdeš to najlepšie z každého kúta sveta

Konečne sme sa dostali na Bali! Nie nadarmo je to najturistickejší a najviac navštevovaní ostrov Indonézie. Je naozaj krásny a ponúka všetko. Chcete surfovať? Nech sa páči, tu je sto rôznych surferských škôl. Alebo len tak sedieť pri pláži a opaľovať sa? Na východe je ich niekoľko. Prišli ste za jedlom? Na Bali je to najlepšie z každého kúta sveta. Chcete hike? Sú tu 2 sopky na ktoré môžte vybehnúť. Bavia vás pamiatky? Máte na výber toľko chrámov, že si môžete vyberať.

Reklama
created by dji camera

Ako prvé sme išli pozrieť mestečko Ubud. Pozreli sme ikonický Ubud Market, nakúpili suveníry, ale aj zlaté náušnice a strieborné prstene, Sarasawati temple plný lotusových kvetov, pozreli Tegallalang rice terrace – po tých vo Vietname nás až tak nenadchli a dali si tour de beaches a vyhľadali si spot na surfovanie.

Išli sme pozrieť aj najviac inta-famous Tirta gangga temple, kde sa turisti fotia pri tom ako kŕmia ryby. Čítala som veľa článkov, že to nie je zdravé ani animal friendly, pretože ryby sú veľmi obézne a ledva sa hýbu… Čiže keď tam prídete fotiek si narobíte veľa aj bez toho aby ste na nich museli kŕmiť ryby 🙂

A posledný bizár je Lempuyang temple, kde fotky na instagrame vyzerajú, že je pred bránou voda, ale v skutočnosti len fotograf drží malé zrkadielko. (foto instagram vs. Realita)

Ešte som zabudla, Bali je insta place. Čiže treba si zachovať zdravý rozum 🙂

Viac prvotného BALI VIBU, už v novom vlogu:

Zaujal ťa vlog Jimmyho Pé? Tu sú ďalšie z Indonézie:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4/5 - (4 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore