Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

NOVÁ LINKA: Islandské aerolinky PLAY začnú lietať z Prahy do Reykjavíku od mája

NOVÁ LINKA: Islandské aerolinky PLAY začnú lietať z Prahy do Reykjavíku od mája

Nové islandské aerolinky Play začnú od mája 2022 lietať medzi Prahou a Reykjavíkom. Spojenie bude fungovať dva razy týždenne zatiaľ do októbra. V apríli obnovia prevádzku z Prahy na Island aj aerolínie ČSA.

Reklama

Spoje Play budú nadväzovať na ďalšie linky dopravcu z Islandu do Spojených štátov.

Aerolinky Play začali fungovať vlani v júli, za prvý polrok zvládli viac ako tisíc letov a prepravili vyše 100-tisíc cestujúcich. V tomto roku budú lietať do 24 destinácií v Európe a USA. 

 • Reykjavík – Praha (14:50 – 20:35)
 • Praha – Reykjavík (21:35 – 23:50)

Kto a čo je PLAY?

Už to vyzeralo, že koronakríza zastaví ich štart, ale napokon prichádzajú dobré správy. Novovzniknuté islandské aerolinky PLAY sa pripravujú na začatie svojej činnosti, spustili tiež novú webstránku a oznámili, do ktorých európskych destinácií začnú lietať.

PLAY chcú lietať lowcostovo po svete, rovnako ako ich predchodca s názvom WOW. Predstavitelia staronových aeroliniek sú presvedčení o tom, že sa poučili z chýb z minulosti a chcú zaujať cestovateľov novými atraktívnymi ponukami k cestovaniu na Island.

Letecká spoločnosť plánuje spustiť prevádku na jeseň tohto roku, zameria sa na trasy medzi Islandom, USA a Európou. Aerolinky kvôli pandémii museli posunúť späť svoj štart, ktorý bol v pláne v prvej polovici roku 2020.

PLAY chce do flotily nové lietadlá, ktoré sa už v Európe osvedčili. Predstavitelia aeroliniek poškuľujú najmä po Airbusoch A320. Tie sa vyznačujú úspornosťou paliva a zníženou uhlíkovú stopou.

Zdroj foto: PLAY


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore