Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Na Liptove otvorili jeden z najväčších hotelov na Slovensku. Akvamarín**** má 940 lôžok!

Na Liptove otvorili jeden z najväčších hotelov na Slovensku. Akvamarín**** má 940 lôžok!

Vodný park Bešeňová, termálne srdce Liptova, má novú dominantu. Je ním novootvorený apartmánový Hotel Akvamarín**** s kapacitou 940 lôžok. Ide o najväčší hotel v regióne a zároveň jeden z najväčších ubytovacích komplexov na Slovensku vôbec.

Reklama

Štyri hviezdičky, stovky izieb a výborná lokalita

Cestovný ruch, ktorý v poslednom období neprinášal veľa dobrých správ, má dôvod na radosť. Na Liptove bol slávnostne otvorený nový Hotel Akvamarín****, ktorý zásadným spôsobom rozširuje ponuku služieb v tejto obľúbenej turistickej destinácii.

„Ide o najväčšiu investíciu v Bešeňovej od roku 2017, kedy sme tu otvorili prvý holistický hotel na Slovensku – Galéria Thermal Bešeňová. V novom ubytovacom komplexe nájde prácu 50 ľudí. Našou prioritou bolo, aby hotel vhodne doplnil ponuku služieb a dal priestor pre perfektnú rezortnú dovolenku pri vode so všetkými možnými dostupnými benefitmi. Výstavba v čase pandémie síce nebola jednoduchá, ale pozeráme sa dopredu a veríme, že cestovný ruch Liptova má aj vďaka tejto novinke o jeden drahokam navyše,“ informoval Róbert Šmitala, riaditeľ hospitality vodných parkov Bešeňová a Tatralandia.  

Spolu 9-podlažný apartmánový komplex je priamo prepojený s areálom vodného parku a opticky uzavrel celý vodný komplex. Veľkým benefitom je vybudovanie prepojovacej chodby, ktorá umožňuje prejsť do krytej bazénovej haly priamo bez nutnosti vychádzania von. Na prvom nadzemnom podlaží sa nachádzajú vstupné priestory s recepciou, lobbybar a reštaurácia s kapacitou 190 osôb. Na najvyššom podlaží sa nachádza sky bar s jacuzzi. Hotel je vhodný pre rodiny s deťmi a ponúka 235 štúdií a apartmánov.

„Každá izba u nás je klimatizovaná, má výhľad na vodný park a čo je určite najväčšie lákadlo, naši hostia majú vstupy do termálneho srdca Liptova zadarmo,“ informovala riaditeľka hotela Akvamarín Lenka Smitková. Súčasťou ponuky je aj vlastný termálny bazén, no hostia budú mať k dispozícii aj všetky atrakcie vodného parku. Ďalším lákadlom je možnosť využívať bazény pred aj po hodinách vyhradených pre verejnosť.

„Investícia do hotela bola vo výške 23 miliónov eur, čo je o zhruba 25 percent viac, ako sme pôvodne plánovali. Bola to jedna z ťažkých úloh. Pandémia, opakujúce sa problémy s dodávkami, snaha zachovať vysokú úroveň. Mali sme ambíciu postaviť niečo také, čo nikde v blízkom okolí nie je a som šťastný, že sa to aj podarilo,“ informoval investor Dr. Nodari Giorgadze.          

„Verím v reštart cestovného ruchu a aj tento hotel môže byť nádejou, že i v ťažkých časoch môže vzniknúť niečo nové a dokonca aj niečo takto veľkolepé. Dovolenka na Slovensku je bezpečná a aj v domácom prostredí sa dá vytvoriť kus nefalšovanej exotiky. K bazénu s vlnami, stálej tropickej teplote v interiérových priestoroch vodného parku pribudol hotelový komplex, na aký sme boli zvyknutí len v letoviskách a to navyše s bonusom v podobe výhľadu na naše krásne okolité kopce. Verím, že si nájde svoju klientelu a vhodne doplní ponuku nášho atraktívneho regiónu,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Vodné parky na Liptove sú lákadlami regiónu celoročne. Ponúkajú výbornú ponuku relaxu aj zábavy bez ohľadu na rozmary počasia.

„Vďaka tomuto hotelu má celá Bešeňová pre turistov k dispozícii spolu 2 500 lôžok, z toho vodný park 1500 lôžok a v obci je ďalších 1000 lôžok. Len si prajem, aby doba covidová konečne pominula, aby cestovný ruch nabral nový dych a nezatvárala sa krajina. Nech k nám ľudia chodia ďalej za relaxom a cítia sa u nás príjemne,“ uviedol starosta Bešeňovej Martin Baran. Obec Bešeňová je silne napojená na cestovný ruch a výpadok spôsobený pandémiou pocítila obecná kasa aj samotní obyvatelia.

Hotel Akvamarín**** aj v ponuke Pelikána

Zahoď starosti za hlavu a ponor sa do liečivej vody priamo v srdci Liptova. Zaplávaj si v jednom z množstva vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou, vyblázni sa na tobogánoch v akvaparku alebo si dopraj dávku adrenalínu pri splavovaní či potápaní. Božský kľud, pohoda a špičkové služby na teba čakajú v novom mega modernom hoteli Akvamarín Bešeňnová****. Polohou, vybavením aj službami je ideálnou voľbou pre pobyty na nadštandardnej úrovni.

Do vodného parku, ktorý je súčasťou hotela sa dostaneš rýchlo a pohodlne krytými priestormi. Tu na teba čaká relax v najmodernejšom saunovom svete Harmónia, kde sú denné saunové rituály alebo si užiješ bazény s termálnou i čírou vodou. Pre tých najmenších je pripravené množstvo zábavy v bazéne s vlnobitím i na toboganoch od tých miernych až po akčnejšie. Pre súkromie hotelových hostí je pripravený privátny exteriérový bazén a pre ešte väčší komfort terasa, kuchynský kút i klimatizácia na každej izbe, ktoré sú svojou priestrannou veľkosťou vhodné aj pre 4- členné rodiny.

Večer si potom možno vychutnávať špeciality šéfkuchára v dizajnovej reštaurácii a v lobby bare. Za rezortnou dovolenkou netreba vždy lietať – v Hoteli Akvamarín Bešeňová sa budeš cítiť ako pri mori.

Prečo odporúčame túto ponuku?

 • Ideálny pobyt pre rodiny s deťmi ale aj náročných klientov
 • Nový, moderný ubytovací komplex priamo v areáli vodného parku Bešeňová
 • Neobmedzené vstupy do vodného parku Bešeňová

Čo všetko je v cene pobytu cez Pelikán?

 • ubytovanie v Hotel Akvamarín Bešeňová​**** na 3 dni resp. 2 noci
 • raňajky formou bufetu – forma stravovania závisí od obsadenosti hotela a od platných nariadení vlády v čase pobytu
 • neobmedzené vstupy do vodného parku Bešeňová počas celého pobytu (platí v deň príchodu aj odchodu)* 
 • privátny bazén s termálnou vodou
 • Wi-Fi pripojenie
 • parkovanie

REZERVUJ POBYT OD 119 EUR

Aktuálne podmienky pre návštevníkov wellness hotelov a vodných parkov

V súlade s hygienickými opatreniami Slovenskej republiky je u všetkých hostí nad 10 rokov pre vstup do vodného parku a wellnessu vyžadované:

 • platné potvrdenie o absolvovaní antigénového testu na COVID-19 s negatívnym výsledkom novším ako 24 hodín,
 • platné potvrdenie o absolvovaní testu RT-PCR na COVID-19 s negatívnym výsledkom novším ako 72 hodín,
 • potvrdenie o platnej výnimke z testovania podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Na základe aktuálnej vyhlášky ÚVZ SR sú všetci hostia pri vstupe do wellness povinní preukázať sa negatívnym antigénovým testom na COVID – 19 nie starší ako 24 hodín alebo negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín. Táto povinnosť sa netýka hostí, ktorí boli zaočkovaní, deti do 10 rokov alebo hostí, ktorí prekonali ochorenie COVID – 19 a majú o tom potvrdenie nie staršie ako 180 dní.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore