Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Poznáte to. Máte štrnásť, smrkáte do vreckovky nad P.S. I Love You a vravíte si, že je to ten najdojímavejší film na svete. Gerry je ten najlepší chlap a Írsko je tá najromantickejšia krajina na svete. Vtedy si vyberiete svoj bucketlist a zapíšete Írsko ako krajinu, ktorú so svojou budúcou životnou polovičkou určíte navštívite. A verte, že je tomu tak. Írsko je krajina s prekrásnou prírodou a nech sa vyberiete do Dublinu, či kúsok od neho alebo priamo do Wicklow Mountains National Park, romantike sa nevyhnete. Nádherné výhľady, kúzelné prechádzky či vietor vo vlasoch zaručí každej romantickej aj tej dobrodružnej povahe pohladenie na duši.

Reklama

V Európe ešte chvíľu ostaneme, no prejdeme kúsok južnejšie až do rozprávkovej Verony za láskou v podaní Listov pre Júliu. Čo si budeme nahovárať miesto Shakespearovho Romea a Júlie je jednoducho istá karta. Miesto, kde žiadne srdce neostane tvrdé, kde si po stáročia nechávali zaľúbenci tie najsladšie odkazy. Tam jednoznačne nemôže chýbať ani ten váš.

Vás to však ťahá niekam do tepla. Kvet vo vlasoch, priezračné more, vyhriata pláž a spaľujúce slnko na vašich láskou spaľujúcich telách. Máme to, 50-krát a stále po prvé. Neodbitný Henry, zábudlivá Lucy a prekrásne prostredie Havajského Oahu je tá pravá lokalita pre všetkých zaľúbencov hľadajúcich teplo a oddych. V prípade, že sa vám zachce kúsok adrenalínu, máte tu more možnosti ako si medové týždne ozvláštniť potápaním, turistikou či plavbou s delfínmi.

Pre najromantickejšie duše všetkých čias je tu The Notebook. Noah, Allie a láska, ktorá nemá konca kraja. Kto by sa v tom nevidel. Láska ako hrom, hora problémov a opäť len láska na celý život. To všetko zažijete kdekoľvek na svete. Ak však chcete pocítiť netypickú atmosféru USA, je Charleston to pravé miesto pre vás. Stelesňuje romantickú predstavu o starom juhu Ameriky. Prechádzky na koni, plantáže, múzea a mnoho ďalšieho čo v Európe nikde nenájdete.

SVADOBNÁ CESTA SNOV OD PELIKÁNA [otw_shortcode_button href=“https://cestovanie.pelikan.sk/svadobne-cesty?gclid=EAIaIQobChMIypPA9fje4QIVQqgYCh3rdAWgEAAYASAAEgJpl_D_BwE“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]POZRIEŤ VŠETKY SVADOBNÉ CESTY[/otw_shortcode_button]


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.9/5 - (10 votes)
Komentáre
Hore