Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Poznáte to. Máte štrnásť, smrkáte do vreckovky nad P.S. I Love You a vravíte si, že je to ten najdojímavejší film na svete. Gerry je ten najlepší chlap a Írsko je tá najromantickejšia krajina na svete. Vtedy si vyberiete svoj bucketlist a zapíšete Írsko ako krajinu, ktorú so svojou budúcou životnou polovičkou určíte navštívite. A verte, že je tomu tak. Írsko je krajina s prekrásnou prírodou a nech sa vyberiete do Dublinu, či kúsok od neho alebo priamo do Wicklow Mountains National Park, romantike sa nevyhnete. Nádherné výhľady, kúzelné prechádzky či vietor vo vlasoch zaručí každej romantickej aj tej dobrodružnej povahe pohladenie na duši.

Reklama

V Európe ešte chvíľu ostaneme, no prejdeme kúsok južnejšie až do rozprávkovej Verony za láskou v podaní Listov pre Júliu. Čo si budeme nahovárať miesto Shakespearovho Romea a Júlie je jednoducho istá karta. Miesto, kde žiadne srdce neostane tvrdé, kde si po stáročia nechávali zaľúbenci tie najsladšie odkazy. Tam jednoznačne nemôže chýbať ani ten váš.

Vás to však ťahá niekam do tepla. Kvet vo vlasoch, priezračné more, vyhriata pláž a spaľujúce slnko na vašich láskou spaľujúcich telách. Máme to, 50-krát a stále po prvé. Neodbitný Henry, zábudlivá Lucy a prekrásne prostredie Havajského Oahu je tá pravá lokalita pre všetkých zaľúbencov hľadajúcich teplo a oddych. V prípade, že sa vám zachce kúsok adrenalínu, máte tu more možnosti ako si medové týždne ozvláštniť potápaním, turistikou či plavbou s delfínmi.

Pre najromantickejšie duše všetkých čias je tu The Notebook. Noah, Allie a láska, ktorá nemá konca kraja. Kto by sa v tom nevidel. Láska ako hrom, hora problémov a opäť len láska na celý život. To všetko zažijete kdekoľvek na svete. Ak však chcete pocítiť netypickú atmosféru USA, je Charleston to pravé miesto pre vás. Stelesňuje romantickú predstavu o starom juhu Ameriky. Prechádzky na koni, plantáže, múzea a mnoho ďalšieho čo v Európe nikde nenájdete.

SVADOBNÁ CESTA SNOV OD PELIKÁNA POZRIEŤ VŠETKY SVADOBNÉ CESTY


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Vegas, bejby! Je tu super letenka za 379€ (len 1 prestup) https://t.co/1OCM1GZBsl #letenky1 hodinu dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky16 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky16 hodín dozadu
Citybreak v Madride? S 10€ zľavou na letenku letíš od 39€! https://t.co/ecKhL6twjQ #letenky17 hodín dozadu
Peru z Madridu za 349€! (+aj lety z Viedne) https://t.co/4axBuKXDa6 #letenky18 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 36€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/qLkk1dQdjU #letenky19 hodín dozadu
5 bezplatných aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ https://t.co/cdIoPDNTot #novinky19 hodín dozadu
Srí Lanka predĺžila voľné víza. Chce aj naďalej podporovať turizmus https://t.co/7NwstPPO20 #novinky20 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t21 hodín dozadu
Chuť na zmenu? Kuvajt s Turkish Airlines z Viedne za 169€ https://t.co/LY4Y4EoF7i22 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore