Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Hollywoodska svadobná cesta. Cestujeme za láskou cez filmové plátno

Poznáte to. Máte štrnásť, smrkáte do vreckovky nad P.S. I Love You a vravíte si, že je to ten najdojímavejší film na svete. Gerry je ten najlepší chlap a Írsko je tá najromantickejšia krajina na svete. Vtedy si vyberiete svoj bucketlist a zapíšete Írsko ako krajinu, ktorú so svojou budúcou životnou polovičkou určíte navštívite. A verte, že je tomu tak. Írsko je krajina s prekrásnou prírodou a nech sa vyberiete do Dublinu, či kúsok od neho alebo priamo do Wicklow Mountains National Park, romantike sa nevyhnete. Nádherné výhľady, kúzelné prechádzky či vietor vo vlasoch zaručí každej romantickej aj tej dobrodružnej povahe pohladenie na duši.

V Európe ešte chvíľu ostaneme, no prejdeme kúsok južnejšie až do rozprávkovej Verony za láskou v podaní Listov pre Júliu. Čo si budeme nahovárať miesto Shakespearovho Romea a Júlie je jednoducho istá karta. Miesto, kde žiadne srdce neostane tvrdé, kde si po stáročia nechávali zaľúbenci tie najsladšie odkazy. Tam jednoznačne nemôže chýbať ani ten váš.

Vás to však ťahá niekam do tepla. Kvet vo vlasoch, priezračné more, vyhriata pláž a spaľujúce slnko na vašich láskou spaľujúcich telách. Máme to, 50-krát a stále po prvé. Neodbitný Henry, zábudlivá Lucy a prekrásne prostredie Havajského Oahu je tá pravá lokalita pre všetkých zaľúbencov hľadajúcich teplo a oddych. V prípade, že sa vám zachce kúsok adrenalínu, máte tu more možnosti ako si medové týždne ozvláštniť potápaním, turistikou či plavbou s delfínmi.

Pre najromantickejšie duše všetkých čias je tu The Notebook. Noah, Allie a láska, ktorá nemá konca kraja. Kto by sa v tom nevidel. Láska ako hrom, hora problémov a opäť len láska na celý život. To všetko zažijete kdekoľvek na svete. Ak však chcete pocítiť netypickú atmosféru USA, je Charleston to pravé miesto pre vás. Stelesňuje romantickú predstavu o starom juhu Ameriky. Prechádzky na koni, plantáže, múzea a mnoho ďalšieho čo v Európe nikde nenájdete.

SVADOBNÁ CESTA SNOV OD PELIKÁNA POZRIEŤ VŠETKY SVADOBNÉ CESTY

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X8 hodín dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO311 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT11 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM11 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc14 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt015 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt35491 deň dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore