Nájdeš nás aj na:
kastellorizo

Európa

Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov

Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov

Grécky ostrov Kastellorizo nie je ani zďaleka tak známy ako jeho väčšie náprotivky Kréta či Mykonos. Vo svete sa o ňom však pomaly začína hovoriť. Stal sa totiž Európskou jednotkou – je COVID free.

Reklama

Ostrov ležiaci v odľahlom kúte Egejského mora, len niekoľko kilometrov od tureckého pobrežia, úspešne zaočkoval oboma dávkami všetkých svojich obyvateľov. Mal to, pravda, o čosi jednoduchšie, pretože tých je dovedna 520. Nič to nemení na tom, že sa Kastellorizo stal prvou destináciou v Európe bez koronavírusu.

Od marca 2020 zachytili na gréckom ostrove len jeden prípad koronavírusu, píše portál Euronews. Grécka vláda sa snaží o ochranu malých ostrovov, ktoré nemajú veľké nemocnice tým, že celú ich populáciu zaočkuje. Stratégiou je zaočkovať všetky malé a vzdialené ostrovy ešte pred letom. Pritiahnuť chcú na tieto miesta aj turistov.

kastellorizo

Ostrov známy tiež ako Castelrosso je najvzdialenejšou pevninou spomedzi Dodekanských ostrovov. Nakrútili tu film Mediterraneo z vojnového prostredia, ktorý získal ocenenie za najlepší film v cudzom jazyku v roku 1992.

Snahy ostrova o bezpečnosť svojich obyvateľov ako aj turistov si už všimli mnohé cestovné kancelárie. Kastellorizo očakáva o 35 percent viac turistov.

kastellorizo

Prázdny a skalnatý ostrov je neskazeným rajom. Hoci nemá svetoznáme pláže, návštevníkov lákajú staroveké hrady a katedrály či Blue Grotto, morská jaskyna dostupná iba loďou.

Letenky na grécke ostrovy

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky52 minút dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky2 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky5 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy5 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky5 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy6 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy6 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky6 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky6 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore