Nájdeš nás aj na:

Európa

Grécko zrušilo vstupné opatrenia! Netreba test ani očkovanie

Grécko zrušilo vstupné opatrenia! Netreba test ani očkovanie

Grécky minister zdravotníctva Thanos Plevris už v apríli oznámil uvoľňovanie opatrení pri vstupe do krajiny. S platnosťou od 1. mája 2022 k nim nakoniec skutočne došlo. Turisti tak novo cestujú do Grécka úplne bez obmedzenia.

Reklama

Aktuálne podmienky:

Grécko zrušilo doterajšiu povinnosť preukazovať pri príchode do krajiny bezinfekčnosť (test, očkovanie, prekonanie). Rovnako nie je nutné ani vyplňovanie príjazdového formulára, ten zrušili ešte v marci.

Čo sa týka vnútorných nariadení, tak na vstup do obchodov, prevádzok služieb, hotelov, reštaurácií, organizovaných pláží, múzeí, kultúrnych, športových a ďalších zariadení nie je potrebný doklad o bezinfekčnosti. Naďalej však platia niektoré hygienické protokoly.

V uzavretých priestoroch je naďalej povinné zakrytie úst a nosa. Napríklad v hromadnej doprave či v supermarkete sa vyžaduje respirátor alebo chirurgické rúška.

Akciové letenky do Grécka


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore