Nájdeš nás aj na:

Európa

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník

Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník

Grécko od 1. júla privíta turistov na svojich medzinárodných letiskách, avšak pred príchodom treba vyplniť online dotazník. Na základe neho sa určí, či turista musí absolvovať test na koronavírus. Cestujúci ho musia vyplniť 48 hodín pred príchodom do krajiny.

Reklama

Informovala o tom pondelok grécka vláda, ktorú citovala agentúra AFP.

Pri registrácii musia návštevníci poskytnúť informácie, ako sú číslo letu, meno, adresa bydliska, identifikačné číslo, vek, telefónne číslo a e-mailová adresa.

QR kód, ktorý sa vydáva pri registrácii, sa kontroluje pri vstupe do krajiny. Na základe týchto informácií potom špeciálny počítačový algoritmus zdravia vypočíta, či sa na dotknutej osobe vykoná test na COVID-19. Cestujúci sa o tom dozvie ale až pri príchode.

Okrem online formulára bude možné na prechodné obdobie tiež manuálne vyplnenie vstupného formulára, ktorý by mal byť k dispozícii v lietadle. Doporučuje sa však vyplnenie online formulára a tiež stiahnutie QR kódu. Po absolvovaní testu môže ísť klient do hotela, ale nemusí zatiaľ byť v izolácii / karanténe ako bolo skôr oznámené.

Grécke úrady cez víkend ukončili náhodné testovanie návštevníkov na základe krajín ich pôvodu. Mnohí turisti sa v tejto súvislosti sťažovali na zmätky vyvolané nejasnými inštrukciami miestnych úradov.

Podľa nových pravidiel všetci turisti dostanú po vyplnení dotazníka čiarový kód, ktorý bude obsahovať osobné informácie vrátane krajiny pôvodu a zoznamu štátov, ktoré navštívili za posledných 15 dní.

Vyplnenie dotazníku je povinné do konca augusta. Tí návštevníci, ktorí budú musieť absolvovať po príchode test, strávia čakanie na výsledky na adrese uvedenej v dotazníku.

Akciové letenky do Grécka

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 hodiny dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 hodiny dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky6 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky6 hodín dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF7 hodín dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi7 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 hodín dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky7 hodín dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky8 hodín dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore