Nájdeš nás aj na:

Letenky

Kus Európy v Južnej Amerike: Francúzska Guyana s letenkou za 379 EUR!

Najväčší a najmenej obývaný z francúzskych zámorských departementov. Leží v juhoamerickej Amazónii, medzi Brazíliou a Surinamom. Vitajte vo Francúzskej Guyane. Predstavuje nezanedbateľnú časť Európy v Južnej Amerike, nájdete tu zmes najrôznejších rás a kultúr a takisto spolužitie najmodernejšej vesmírnej techniky s pôvodnými indiánskymi osadami. Obrovské územie neprebádaného lesa láka milovníkov prírody na dobrodružné výpravy.

Píšeme to všetko aj preto, že sme vypelikánovali super priame lety z Paríža s príletom do hlavného mesta prosperujúcej francúzskej Guyany – Cayenne. Technicky vlastne vstupujete do EÚ. Dôkazom je každé auto, cesty sú v perfektnom stave, vynikajúce espresso je skoro všade a platíte všade eurom. Letí sa s Air Caraibes a priamy let trvá zhruba deväť hodín. Potrebujete ešte letenku do Paríža, no tú viete s prehľadom rezervovať od pár desiatok eur.

Francúzska Guayana za 379 EUR

✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec ✅ apríl ✅ máj ✅ jún

Paríž – Cayenne – Paríž za 379 EUR REZERVUJ LETENKY

Pláže Guyany

Okrem nádherných pláží určite neobíďte nádherné piesočnaté pláže s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Najväčší národný park patriaci Francúzom

Najrozľahlejší národný park Francúzska a súčasne jeden z najväčších na svete – “Parc amazonien de Guyane” si určite nenechajte ujsť.

Kozmodróm

Centre Spatial Guyanaise je pútavý kozmodróm v blízkosti mesta Kourou. Spolu s floridským Kennedy Space Center a ruským Bajkonurom patrí k najznámejším svetovým centrám pre lety do vesmírneho priestoru.

Počasie Francúzska Guyana

Počasie na Guyane je po celý rok tropické a teploty sa pohybujú v rozpätí od 20°C do 26 °C v noci a od 27 °C do 35 °C cez deň v závislosti od sezóny. Teplota mora je po celý rok 26 °C do 29 °C.

Víza Francúzska Guyana

Občania EÚ potrebujú mať pri vstupe na Francúzskej Guiany platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.

5 (100%) 2 vote[s]
Pokračovať v čítaní
Advertisement

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Streda, 26. jún 2019
14:38 | Šialená ponuka na cestu okolo sveta platí aj dnes! Zaži jednou cestou Kaliforniu, Tahiti, Nový Zéland a Šanghaj za 1499 eur.

Utorok, 25. jún 2019
9:25 | Veľmi lacný Štokholm! Leť v lete za 33 eur z Viedne.

1 2 3 62

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore