Nájdeš nás aj na:

Letenky

Kus Európy v Južnej Amerike: Francúzska Guyana s letenkou za 379 EUR!

Najväčší a najmenej obývaný z francúzskych zámorských departementov. Leží v juhoamerickej Amazónii, medzi Brazíliou a Surinamom. Vitajte vo Francúzskej Guyane. Predstavuje nezanedbateľnú časť Európy v Južnej Amerike, nájdete tu zmes najrôznejších rás a kultúr a takisto spolužitie najmodernejšej vesmírnej techniky s pôvodnými indiánskymi osadami. Obrovské územie neprebádaného lesa láka milovníkov prírody na dobrodružné výpravy.

Píšeme to všetko aj preto, že sme vypelikánovali super priame lety z Paríža s príletom do hlavného mesta prosperujúcej francúzskej Guyany – Cayenne. Technicky vlastne vstupujete do EÚ. Dôkazom je každé auto, cesty sú v perfektnom stave, vynikajúce espresso je skoro všade a platíte všade eurom. Letí sa s Air Caraibes a priamy let trvá zhruba deväť hodín. Potrebujete ešte letenku do Paríža, no tú viete s prehľadom rezervovať od pár desiatok eur.

Francúzska Guayana za 379 EUR

✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec ✅ apríl ✅ máj ✅ jún

Paríž – Cayenne – Paríž za 379 EUR REZERVUJ LETENKY

Pláže Guyany

Okrem nádherných pláží určite neobíďte nádherné piesočnaté pláže s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Najväčší národný park patriaci Francúzom

Najrozľahlejší národný park Francúzska a súčasne jeden z najväčších na svete – “Parc amazonien de Guyane” si určite nenechajte ujsť.

Kozmodróm

Centre Spatial Guyanaise je pútavý kozmodróm v blízkosti mesta Kourou. Spolu s floridským Kennedy Space Center a ruským Bajkonurom patrí k najznámejším svetovým centrám pre lety do vesmírneho priestoru.

Počasie Francúzska Guyana

Počasie na Guyane je po celý rok tropické a teploty sa pohybujú v rozpätí od 20°C do 26 °C v noci a od 27 °C do 35 °C cez deň v závislosti od sezóny. Teplota mora je po celý rok 26 °C do 29 °C.

Víza Francúzska Guyana

Občania EÚ potrebujú mať pri vstupe na Francúzskej Guiany platný občiansky preukaz, alebo cestovný pas.

5 (100%) 2 votes
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Hore