Nájdeš nás aj na:

Novinky

Chýbajú ti pochúťky na palube? Finnair predáva svoje jedlá v supermarkete

Chýbajú ti pochúťky na palube? Finnair predáva svoje jedlá v supermarkete

Letecká spoločnosť Finnair sa počas pandemickej krízy vynašla inovatívnym spôsobom. Svoje palubné jedlá z biznis triedy „Taste of Finnair“ ponúka v supermarketoch.

Reklama

Objavia sa v nich aj obľúbené kúsky ako jelenie mäsové guličky či hovädzie teriyaki. Dopravca sa takýmto spôsobom snaží pomôcť svojim zamestnancom. Projekt najskôr začne v jednom supermarkete – K-Citymarket Tammisto, neskôr by mohol expandovať do viacerých reťazcov.

Aerolinky sa pri tomto nápade sústredili najmä na oceňovanú ázijskú kuchyňu, ktorú bežne ponúkajú na mnohých linkách medzi Áziou a Európou. Predávané jedlá pripraví fínska kulinárska značka Finnnair Kitchen v ich centre v meste Vantaa. Výber jedla sa bude meniť podobne, ako to býva na palube.

Finnair menu.
Finnair menu

Cena jedál sa bude pohybovať okolo 10 – 13€. Pripravovať ich budú s menším množstvom soli a korenia, keďže ľudia sú na tieto chute vo vzduchu citlivejší. Výber predstavuje kombináciu japonských a severských chutí.

Pred pandémiou koronavírusu plánoval Finnair rozšíriť ponuku jedál a pridať aj iné ako tradičné recepty.

Akciové letenky Finnair

Zdroj: Simple Flying

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx13 hodiny dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky14 hodiny dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky18 hodiny dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky19 hodiny dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky20 hodiny dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky20 hodiny dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore