Nájdeš nás aj na:

Novinky

Z Bratislavy do exotiky: pribudlo Mexiko aj biznis trieda!

Rozlietať ďaleké exotické destinácie Kuba, Vietnam a Dominikánska republika z Bratislavského letiska bola trefa do čierneho. Po mimoriadne úspešnej sezóne bude možné z hlavného mesta letieť okrem Vietnamu, Kuby a Dominikánskej republiky aj do Mexika. Lety budú realizované na týždennej báze s moderným Airbusom A330, disponujúcim biznis triedou pre maximálny komfort. Novinkou budú tiež lety bez medzipristátia v Prahe, teda priamo do spomínaných exotických destinácií.

Reklama

Lety do Vietnamu, Dominikánskej republiky a na Kubu začali slovenské cestovné kancelárie v spolupráci so španielskou leteckou spoločnosťou World2Fly na jeseň minulého roka. Po prvýkrát v histórii mohli slovenskí klienti letieť do exotických destinácií z bratislavského letiska bez toho, aby museli cestovať napríklad do Viedne. 

Bez medzipristátia v Prhae a v biznis triede

Bol to pre nás dosť riskantný krok, pretože nikto predtým nič podobné neskúsil. Ukázalo sa však, že to bolo absolútne správne rozhodnutie, pretože dopyt bol obrovský. Od októbra s nami letelo na dovolenku do týchto troch destinácií takmer 14000 klientov. Pre vysoký dopyt po exotických dovolenkách sme sa rozhodli zvýšiť počet destinácií aj dostupných kapacít. Zásadnou zmenou budú lety z Bratislavy bez medzipristátia v Prahe. Navyše, našim klientom chceme poskytnúť čo najvyššiu úroveň cestovania, preto budeme využívať lietadlo s biznis konfiguráciou. O cestovanie v biznis triede sme počas sezóny zaznamenali zvýšený dopyt,“ vysvetľuje Marcel Siekel, riaditeľ spoločnosti DER Touristik SK.  

Spolupráca so španielskou leteckou spoločnosťou World2Fly tak bude pokračovať aj v nadchádzajúcej zimnej sezóne. Ich lietadlo Airbus A330 bude mať 255 miest v ekonomickej triede a výlučne 30 miest v samostatnej biznis triede. 

„Táto zimná sezóna ukázala, že slovenská klientela sa neustále vyvíja, chce spoznávať nové destinácie a zvyšuje štandard, ktorý od svojej dovolenky požaduje. Biznis triedu v spojení s atraktívnymi destináciami, vnímam práve takto – ponúkneme našim klientom lepší produkt a lepší zážitok,“ vysvetľuje Siekel.

Biznis trieda World2Fly

 • Priestor oddelený priečkou
 • Široké polohovateľné kreslá s možnosťou rovného lôžka
 • Súkromný stevard
 • Prednostné odbavenie
 • Jedna zapísaná batožina navyše
 • Vankúš, deka, vybavená toaletná taška (vrátane slúchadiel)
 • VIP salónik na letisku
 • Rozšírený catering

Pozri si biznis triedu a lietadlo v tejto 360-stupňovej panoráme.

Nové exotické destinácie z Bratislavy pre zimnú sezónu 2024/2025

Cancún, Mexiko

Obľúbené letovisko Cancún na polostrove Yucatán láka turistov z celého sveta vďaka krásnym karibským plážam, vynikajúcej gastronómii, mayským pamiatkam, ako je mesto Chichén Iztá, zapísané na zozname UNESCO, ktoré patrí medzi sedem novodobých divov sveta a vychýrenému nočnému životu. Podobným zážitkom je aj návšteva archeologickej zóny Tulum s tajomným starovekým mestom Cobá, ktoré sa nachádza v tropickom dažďovom pralese. Cacún je tiež ideálnou destináciou pre milovníkov potápania a šnorchlovania, pretože ponúka možnosť objavovať krásy podmorského sveta na druhom najväčšom koralovom útese na svete. 

cancun

Holguín, Kuba

Holguín – východná oblasť Kuby, ktorá sa môže pochváliť stálejším a teplejším počasím a je veľmi obľúbená u nemeckej klientely. Ideálna základňa na návštevu druhého najväčšieho mesta Kuby, Santiago de Cuba alebo najstaršieho mesta Kuby, Baracoa. Milovníci prírody ocenia niektorú z peších túr v pohorí Sierra de Nipe a nádherné pláže obmývané tyrkysovým morom.

Phu Quoc, Vietnam

Najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc, doposiaľ nezasiahnutý masovým turizmom sa stal TOP exotickou destináciou v ponuke cestovných kancelárií KARTAGO Tours a FISCHER. Až 70 % plochy ostrova tvorí národný park zapísaný na zozname UNESCO. Medzi zážitky, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť, patrí návšteva rekordnej takmer 8 kilometrov dlhej lanovky spájajúcej ostrov s národným parkom Hon Thom. Phu Quoc je turistom z celého sveta známy aj vďaka VinWonders – jednému z najväčších zábavných parkov v Ázii a obchodnému centru Gran World, ktoré sa podobá Benátkam. 

Punta Cana, Dominikánska republika

Zájazdy budú smerovať do letoviska Punta Cana, v najvýchodnejšie položenej provincii La Altagracia. Slovenským cestovateľom s je to dobre známa destinácia, ktorá láka na karibské pláže s bielym pieskom, palmy, luxusné hotelové rezorty a bohatý nočný život. 

Okrem vyššie spomínaných destinácií sa bude z Bratislavy 2 x týždenne lietať aj do obľúbených Spojených arabských emirátov, ktoré u Slovákov patria medzi TOP blízke exotické destinácie. Tieto lety budú operované leteckou spoločnosťou Smartwings.

Akciové letenky z Bratislavy

Zdroj informácií: BTS.AERO


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  1/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore