Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Od februára by už malo byť jedno, z ktorej krajiny prichádzate. Štáty EÚ bude zaujímať najmä COVID pas

Od februára by už malo byť jedno, z ktorej krajiny prichádzate. Štáty EÚ bude zaujímať najmä COVID pas

Štáty Európskej únie by od februára tohto roku mali ľudí cestujúcich cez hranice posudzovať najmä podľa ich covidových certifikátov, a nie podľa epidemickej situácie v oblasti, z ktorej prichádzajú. Ministri krajín Únie schválili nezáväzné odporúčanie eurokomisie, ktoré má obyvateľom EÚ uľahčiť cestovanie v čase rýchleho šírenia omikronu.

Reklama

Výnimkou sú regióny s veľmi vysokým počtom nakazených, ktorých je však v EÚ podľa aktuálnych údajov ECDC väčšina. V ich prípade majú štáty nariaďovať preventívnu karanténu ľuďom, ktorí nie sú očkovaní či chorobu neprekonali.

COVID pas už v Európe po novom platí od 1. februára 2022 len 9 mesiacov. Znamená to napríklad, že ak ste druhu dávku vakcíny dostali v lete minulého roku, pred ďalšou letnou dovolenkou budete potrebovať posilňujúcu dávku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    3.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore