Nájdeš nás aj na:

Európa

EURO 2020 naživo: Poď na zápasy našej reprezentácie leteckým špeciálom, balíček s ubytovaním máme od 539€!

EURO 2020 naživo: Poď na zápasy našej reprezentácie leteckým špeciálom, balíček s ubytovaním máme od 539€!

Jeden z najväčších európskych futbalových sviatkov je čoskoro tu. Už o mesiac štartuje šampionát EURO 2020 resp. EURO 2021, ktorý sa mal pôvodne konať od 12. júna do 12. júla minulého roka, avšak kvôli pandémii sa odohrá v termíne 11. jún – 11. júl 2021. Dobrou správou je, že organizácia UEFA zrušila doteraz platný 30% limit kapacity štadióna, pre návštevnosť divákov a tak sa v krajinách, kde sa koná šampionát a zároveň je dobrá epidemiologická sitúcia – uvoľnili ďalšie vstupenky do obehu. Ešte stále teda stíhaš zakúpiť vstupenky na zápasy a rovnako tak aj letenky. Pelikán pre teba v spolupráci s partnerom Futbaltour.sk pripravil kompletné pobytové balíčky s letenkami.

Reklama

Tohtoročné EURO 2020 počíta až s dvanástimi hostiteľskými mestami, naša reprezentácia odohrá dva zápasy základnej skupiny v Petrohrade a jeden v španielskej Seville. Prinášame ti prehľad leteniek a tiež podmienky vstupu do jednotlivých krajín.

Kedy a kde hrá Slovensko na šampionáte EURO 2021?

 • 14. 6. 2021 – zápas Poľsko – SLOVENSKO (18:00 hod) – Petrohrad, Zenit aréna (Rusko)
 • 18. 6. 2021 – zápas Švédsko – SLOVENSKO (15:00 hod) – Petrohrad, Zenit aréna (Rusko)
 • 23. 6. 2021 – zápas SLOVENSKO – Španielsko (18:00 hod) – Sevilla (Španielsko)
Do Londýna na futbal

Podmienky a letenky na cestovanie do usporiadateľských krajín EURO 2020

Petrohrad – zápas proti Poľsku a Švédsku

Slovenskí futbalisti odohrajú v Petrohrade dva zápasy základnej časti – 14. júna proti Poľsku a 18. júna proti Švédsku.

Turisti majú vstup do Ruska síce zakázaný, ale majitelia vstupeniek na EURO majú výnimku. Slováci teda môžu na Majstrovstvá Európy pricestovať do Ruska bez obmedzení. Zároveň nepotrebujú cestovné víza a sú oslobodení od absolvovania karantény po príchode do krajiny.

Do Petrohradu sa aktuálne dá výhodne letieť z Budapešti a Salzburgu – objednaj lacné letenky do Petrohradu. Nová linka z Bratislavy štartuje až v júli.

Do Petrohradu leteckým špeciálom pre fanúšikov spolu s ubytovaním za 679€!

Zaži majstrovstvá naživo a podpor našich chlapcov v boji proti silným súperom. Pelikan.sk pripravil letecký zájazd pre fanúšikov futbalovej reprezentácie s odletom z Bratislavy a ubytovaním v 4* hoteli s raňajkami. Vychutnaj si zápas Poľsko – Slovensko v pondelok 14. júna o 19:00. Po zápase si môžeš navyše užiť historickú atmosféru mesta. Nádherné ulice plné palácov, stovky mostov ponad rieku a matriošky všetkých veľkostí si zapamätáš navždy. Nie nadarmo patrí Petrohrad do päťdesiatky najlepších destinácií sveta.

Čo je v cene balíčka za 679 eur?

 • obojsmerná letenka na trase Bratislava – Petrohrad – Bratislava 
 • letecký špeciál vyhradený pre fanúšikov Slovenska 
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny do 7 kg a 1 kus podpalubnej batožiny do 15 kg
 • súkromný transfer letisko – hotel – letisko
 • ubytovanie na 3 noci v 4* hoteli Solo Sokos Hotel Vasilievsky****
 • raňajky formou bufetu​
 • kompletný program TU

* V cene zájazdu nie sú vstupenky na zápas. Ak ešte nemáte vstupenky na zápas, odporúčame vám zabezpečiť ich cez našich kamošov vo Futbaltour.sk, prípadne na oficiálnej stránke UEFA.

Sevilla – zápas proti Španielsku

Slovenskí reprezentanti odohrajú v Seville jeden zápas – 23. júna 2021 proti domácemu Španielsku. Do španielskej metropoly Sevilla sa aktuálne dá výhodne letieť z Viedne a Budapešti – objednaj lacné letenky do Sevilly. Sevilla umožní zaplniť štadión na 30%.

Do Sevilly leteckým špeciálom pre fanúšikov spolu s cool ubytovaním od 539€!

Pelikan.sk pripravil letecký zájazd pre fanúšikov futbalovej reprezentácie s odletom z Bratislavy a ubytovaním v 4* hoteli s raňajkami. Vychutnaj si zápas Španielsko – Slovensko v stredu 23. júna o 18:00. Po zápase si môžeš navyše užiť historickú atmosféru mesta. Určite navštív aj gotickú sevillskú katedrálu, v ktorej je pochovaný Krištof Kolumbus. Neobíď ani známy palácový komplex Real Alcázar de Sevilla, v ktorom sa natáčal aj známy seriál Game Of Thrones. Sevilla je zaradená na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO a samotné mesto je charakteristické antickým šarmom.

Pre vstup do Španielska je požadovaný PCR test alebo TMA test. Test nemôže byť starší viac ako 72 hodín od jeho absolvovania. Pri vstupe do Španielska letecky alebo po mori je rovnako vyžadovaný vyplnený sanitárny formulár – osobitne pre každú vstupujúcu osobu. Karanténa po príchode do Španielska už neplatí.

V prípade Sevilly sme pripravili dva typy ubytovania. Prvé je klasický 4* hotel vo veľmi kvalitnej hotelovej sieti Novotel, ktorý je od štadióna vzdialený len 6 km. Má hotelovú strešnú terasu ponúka nádherný výhľad na mesto a bazén v období od júna do septembra. Druhé ubytovanie v ponuke je luxusný 5* hotel Barceló Sevilla Renacimiento​vzdialený od štadióna Estadio La Cartuja len 1,5 km. Z hotela sa na štadión dostanete príjemnou prechádzkou za približne 20 minút. Tiež má 24 hodinovú recepciu, sezónny vonkajší bazén, slnečnú terasu, bezplatný internet a množstvo ďalšieho.

Čo je v cene balíčka od 539€ resp. 659€?

 • obojsmerná letenka na trase Bratislava – Sevilla – Bratislava
 • letecký špeciál vyhradený pre fanúšikov Slovenska 
 • všetky letiskové a palivové poplatky
 • 1 kus príručnej batožiny do 7 kg a 1 kus podpalubnej batožiny do 15 kg
 • súkromný transfer letisko – hotel – letisko
 • ubytovanie na 2 noci v 4* Novotel Sevilla**** ALEBO 5* hoteli Barceló Sevilla Renacimiento​*****
 • stravovanie formou raňajok

* V cene zájazdu nie sú vstupenky na zápas. Ak ešte nemáte vstupenky na zápas, odporúčame vám zabezpečiť ich cez našich kamošov vo Futbaltour.sk, prípadne na oficiálnej stránke UEFA.

Budapešť – zaži zápasy najlepších tímov naživo

Maďarsko nie je ďaleko a bude hostiť zápasy skupiny F, kde sa stretnú špičkové tímy – Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Portugalsko. Držitelia vstupeniek na zápasy Majstrovstiev Európy zo zahraničia sú oslobodení od absolvovania karantény po príchode do Maďarska. Stačí sa preukázať dvomi negatívnymi PCR testami (nie staršie ako 48 hodín, respektíve 5 dní), alebo potvrdením o prekonaní covid-19 (nie staršie, ako 6 mesiacov).

Akciové letenky na EURO 2020

Londýn a Mníchov – karanténa pri príchode

Anglicko sa rozhodlo uplatňovať rôzne podmienky pre fanúšikov, na základe krajiny pôvodu. Znamená to, že aj fanúšikovia s povolením pricestovať musia absolvovať karanténu priamo v krajine. V Anglicku aj Nemecku trvá 10 dní, v Nemecku ju možno skrátiť po 5. dňoch absolvovaním negatívneho testu.

Glasgow a Kodaň – turisti bez možnosti pricestovať na EURO 2020

Zahraniční fanúšikovia (mimo Škótska a Dánska) nemajú povolenie pricestovať.

Amsterdam, Bukurešť, Rím, Baku – rôzne podmienky vstupu

Pre slovenských turistov je pri vstupe vyžadovaný PCR test nie starší ako 72 hodín. Pri ceste do Amsterdamu môže byť požadovaný aj antigén (najviac 24 hodín starý). Do Baku (Azerbajdžan) môžu vycestovať iba fanúšikovia zúčastnených tímov. – čiže obyvatelia Švajčiarska, Veľkej Británie a Turecka, respektíve obyvatelia zúčastnených tímov v osemfinále, ktoré sa uskutoční v Baku.

 • Na všetkých štadiónoch budú kontrolovať hygienické opatrenia
 • Príchod na štadión bude vo vymedzenom 30 minútovom intervale
 • Rúško resp. respirátor na tvári bude povinnosťou
 • Odstup 1,5 metra od ostatných fanúšikov

EURO 2020 resp. 2021 základné skupiny

 • Skupina A – EURO 2021
 • Taliansko, Švajčiarsko, Turecko, Wales
 • Skupina B – EURO 2021
 • Belgicko, Dánsko, Fínsko, Rusko
 • Skupina C – EURO 2021
 • Rakúsko, Holandsko, Macedónsko, Ukrajina
 • Skupina D – EURO 2021
 • Chorvátsko, Česká republika, Anglicko, Škótsko
 • Skupina E – EURO 2021
 • Poľsko, SLOVENSKO, Španielsko, Švédsko
 • Skupina F – EURO 2021
 • Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Portugalsko

Zdroj informácií: Futbaltour.sk

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

2 NOVÉ LINKY z Bratislavy na leto: Záhreb 2-krát týždenne a Sofia dokonca 3-krát https://t.co/DKPFRLEraN #novinky21 hodín dozadu
Rozhovor s Viktorom Schillerom 1.časť: Keď človek niečo veľmi chce, musí urobiť kroky, ktoré by normálneho smrteľníka odradili https://t.co/6iSweQjG3z #tipy22 hodín dozadu
17 TOP atrakcií v Dubaji. Zaži mesto snov a zarezervuj si svoj zážitok (formulár v článku) https://t.co/G5yGvGBFRS #cestopisy23 hodín dozadu
Česká republika: ľudia prichádzajúci inviduálnou dopravou nemusia vypĺňať príjazdový formulár https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky23 hodín dozadu
Ako za 5 dní ošéfovať Zanzibar a užiť si ho naplno aj túto zimu https://t.co/zm0WmpiMgh #cestopisy23 hodín dozadu
USA od 6. decembra sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test nie starší ako 24 hodín https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky23 hodín dozadu
Ako navštíviť celý svet za jeden deň? Poď na EXPO2020, vybrali sme TOP pavilóny https://t.co/MMs9EX6QLZ #cestopisy23 hodín dozadu
USA od 6. decembra sprísnia podmienky vstupu. Budú žiadať negatívny test nie starší ako 24 hodín https://t.co/7CwOCUMDFo #novinky2 dni dozadu
Hľadáme najlepšie letenky na Zanzibar: víťazia Emirates aj Qatar Airways https://t.co/OhyyF5i2ZN #letenky2 dni dozadu
Česká republika: ľudia prichádzajúci inviduálnou dopravou nemusia vypĺňať príjazdový formulár https://t.co/fDf8fLA2K2 #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore