Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates prenajímajú lietadlo A319 v konfigurácii VIP. Existuje luxusnejšie lietanie?

Emirates prenajímajú lietadlo A319 v konfigurácii VIP. Existuje luxusnejšie lietanie?

Emirates majú vo svojej flotile krásne lietadlá. Ja osobne sa už neviem dočkať, kedy s kolegami skúsim novú prémiovú ekonomickú triedu na palube dvojpodlažného Airbusu A380 alebo tiež novučičký Boeing 777X, ktorý by mal prísť v blízkej budúcnosti. Vedeli ste však, že tieto dubajské aerolinky majú vo flotile aj Airbus A319 v konfigurácii VIP? Pozrite si fotografie nižšie a zamilujete sa.

Reklama

Airbus ACJ319 pod vlajkami Emirates pôsobí vo flotile od mája 2013. Zišiel z výrobnej linky v nemeckom Hamburgu a dubajské aerolinky ho používajú najmä ako lietajúci súkromný apartmán pre exkluzívnych zákazníkov.

Až desať cestujúcich si môže vychutnať „súkromné ​​apartmány, väčšie ako tie v našej prémiovej kabíne prvej triedy“, ako aj luxusné sprchy na palube.

Lietadlo je primárne určene pre biznismenov a ich najbližších. Predná časť kabíny funguje ako obytný priestor. Hostia môžu tento plne prispôsobiteľný priestor využiť ako svoju „vlastnú súkromnú reštauráciu, osobnú zasadaciu miestnosť na konferencie a stretnutia alebo na relaxáciu.“ Pohovky na palube sa dajú zmeniť na postele pre ďalších cestujúcich. V sediacej konfigurácii tak môže cestovať celkovo 19 pasažierov, píše SimpleFlying.

Konfigurácia lietadla s menším počtom ľudí na palube a nižšou váhou umožňuje Emirates lietať s týmto modelom ďalej ako je zvykom pri štandardnej A319. Emirates Executive uvádzajú, že tento lietajúci apartmán „môže lietať až osem hodín bez medzipristátia na miesta v rámci siete dubajských aeroliniek, ale pokojne aj do ďalších destinácií sveta.“

Mapa nižšie zobrazuje prevádzkový rozsah lietadla od jeho základne v Dubaji. Poloha Spojených arabských emirátov umožňuje nonstop obsluhovať celú Európu, ako aj väčšinu afrických a ázijských destinácií.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore