Nájdeš nás aj na:

Novinky

Emirates sú prvé aerolinky, ktoré začnú lietať na Bali dvojpodlažným lietadlom Airbus A380

Obľúbené dubajské aerolinky Emirates začnú od 1. júna 2023 lietať na Bali obrovským Airbusom A380, čo bude znamenať míľnik v histórii indonézskej leteckej dopravy. Pôjde totiž o prvú pravidelnú linku dvojposchodovým Airbusom A380 do tejto krajiny.

Reklama

Novinka nahradí dve denné spojenia na Bali

Nové spojenie Emirates nahradí jednu z dvoch denných liniek na Bali, ktoré v súčasnosti zabezpečuje lietadlo Boeing 777-300ER. Debutový let A380 leteckej spoločnosti EK368 odletí z letiska v Dubaji o 03:25 hod. a do Denpasaru priletí o 16:35 hod. miestneho času. Spiatočný let EK369 odletí z Bali o 19:40 hod. a do Dubaja priletí o 00:45 hod. miestneho času.

Adnan Kazim, obchodný riaditeľ spoločnosti Emirates, zdôraznil potrebu nasadenia najväčšieho osobného lietadla na svete na Bali: „Sme nadšení, že môžeme našim cestujúcim ponúknuť možnosť zažiť jedinečnosť tohto lietadla a bezkonkurenčnú krásu na letoch na Bali a z neho. Je samozrejmé, že sme úzko spolupracovali s našimi partnermi na medzinárodnom letisku Ngurah Rai na Bali, aby sme zabezpečili, že prevádzka nášho lietadla A380 bude bezproblémová a hladká. Chceli by sme sa úradom a našim partnerom poďakovať za všetku ich podporu.“

Emirates lietajú na Bali denne od roku 2015

Spoločnosť Emirates začala v roku 2015 prevádzkovať dennú linku z Dubaja na Bali bez medzipristátia, čím doplnila svoje pravidelné lety do Jakarty, ktoré začala prevádzkovať v roku 1992. Letecká spoločnosť doteraz uskutočnila viac ako 49-tisíc letov a prepravila viac ako 9 miliónov cestujúcich medzi Indonéziou a Dubajom. Spoločnosť Emirates v súčasnosti obsluhuje Indonéziu 28 letmi týždenne na Bali aj do Jakarty a prostredníctvom partnerských dohôd so spoločnosťami Garuda Indonesia a Batik Air ponúka aj ďalšie rozšírené spojenia do 29 destinácií.

V lietadle A380 vo farbách Emirates majú cestujúci k dispozícii 58 ležadlových sedadiel v biznis triede a 557 veľkoryso rozmiestnených sedadiel v ekonomickej triede. Zákazníci cestujúci na Bali a z Bali sa môžu tešiť na priestranné a pohodlné kabíny spoločnosti Emirates, takisto aj na charakteristické produkty, ktoré cestujúcim ponúkajú tie najlepšie zážitky v oblakoch – napríklad palubný salónik, ako aj regionálnu kuchyňu vrátane množstva indonézskych jedál. Oceňovaný systém palubnej zábavy spoločnosti Emirates ponúka viac ako 5 000 kanálov zábavy so širokým výberom multimediálneho obsahu.

Spoločnosť Emirates naďalej rozširuje svoju sieť lietadiel A380, aby uspokojila rastúci dopyt po cestovaní na celom svete. Vlajkové lietadlo leteckej spoločnosti je v súčasnosti nasadené v 41 destináciách vrátane Dubaja a do konca leta sa pravdepodobne rozšíri na takmer 50 destinácií. Pripomíname tiež, že aerolinky Emirates boli takmer jediné, ktoré počas pandémie opäť začali lietať na týchto dvojpodlažných strojoch.

Akciové letenky Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore