Nájdeš nás aj na:

Novinky

FOTO: Emirates prvýkrát po 24 rokoch zmenili zovňajšok lietadiel

Letecká spoločnosť Emirates urobila počas svojej 38-ročnej histórie len veľmi málo zmien v zovňajšku lietadiel. Teraz, po 24 rokoch, prichádza nový, neočakávaný facelift. Aerolinky zverejnili prvé fotografie nového vzhľadu svojej flotily.

Reklama

Väčší nápis, červené krídlo a vejúca vlajka

Charakteristický zlatý nápis „Emirates“ v angličtine a arabčine je tučnejší a podľa vyjadrení aeroliniek väčší až o 32,5 %. Z dizajnu lietadiel bola tiež vypustená adresa webovej stránky emirates.com.

Prvé lietadlo, na ktorom dubajské aerolinky vykonali facelift, je legendárny dvojpodlažný Airbus A380. Nové sú tiež červené prvky na krídlach a zadná časť, teda horizontálny stabilizátor, má nové usporiadenie vlajky. Tento prvok síce dubajské aerolinky mali aj predtým, no po novom zástava na zadnej časti lietadla pôsobí dojmom, že veje.

Prvým lietadlom s týmto novým faceliftom je približne deväť rokov starý Airbus A380. Ten pred pár dňami vyrazil zo strojárne Emirates na svoje nové pôsobisko. Prvý let po návrate do prevádzky sa uskutočnil 17. marca 2023 a smeroval do Mníchova pod označením EK51.

Facelift postupne prenikne do celej flotily

Nové sfarbenie lietadiel sa postupne rozšíri do celej flotily spoločnosti Emirates. Očakáva sa, že do konca roka 2023 bude mať nový facelift 24 lietadiel vrátane siedmich Airbusov A380 a 17 Boeingov 777. Platí, že všetky novo dodané lietadlá spoločnosti Emirates budú mať nový zovňajšok – najmä Airbusy A350, ktoré budú dodané v auguste 2024.

Toto je v poradí len tretia úprava zovňajšku lietadiel spoločnosti od jej založenia v roku 1985.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore