Nájdeš nás aj na:
dusseldorf

Európa

Düsseldorf má najkrajšie námestie v celom Nemecku. Rezervuj letenky z Košíc od 129€

Düsseldorf má najkrajšie námestie v celom Nemecku. Rezervuj letenky z Košíc od 129€

Düsseldorf je jedno z najvýznamnejších miest západného Nemecka a hlavné mesto regiónu Severné Porýnie-Vestfálsko. Toto siedme najväčšie nemecké mesto je dôležitým medzinárodným obchodným, finančným, umeleckým a kultúrnym centrom Európy. Jeho vysoká životná úroveň, bohatá história a moderná infraštruktúra učarovala nejednému turistovi. Tak neváhaj a objavuj toto mesto a jeho okolie po novom priamo z Košíc.

Reklama

Nové spojenie z Košíc do Düsseldorfu

Linka spoločnosti Eurowings bude od 15. apríla premávať trikrát týždenne, a to v pondelok, piatok a nedeľu v popoludňajších hodinách. Prevádzkovaná bude lietadlom typu Airbus s kapacitou od 144 do 180 sedadiel. Let potrvá necelé dve hodiny.

Akciové letenky


Čo robiť, vidieť a zažiť v Düsseldorfe?

Keď sa povie dovolenka v Nemecku, iste si mnohí predstavia lyžovanie v Alpách, malebné bavorské dedinky, svieži vietor pri Severnom mori alebo zástupy turistov pri Brandenburskej bráne. Málokto si ale spomenie na mesto s vyše 600 000 obyvateľmi ležiace na Rýne. Nie je to vychýrený Kolín ani bývalá metropola Bonn, reč je o Düsseldorfe. Popri iných nemeckých destináciách je tak trochu v úzadí, no neprávom. 

Prvé zmienky o Düsseldorfe sa datujú už do 12. Storočia, kedy bol sútok riek Düssel a Rýn dôležitým strategickým miestom. Postupom času sa mesto vyvíjalo a striedalo obdobia blahobytu s chudobou a trápením, najmä počas Napoleonovej nadvlády a 1. a 2. svetovej vojny, no všetko zlé bolo nakoniec prekonané. V roku 1946 sa Düsseldorf stal hlavným mestom spolkovej republiky Severné Porýnie-Vestfálsko, a tento štatút si drží dodnes. 

TOP 6 atrakcií v Düsseldorfe a jeho okolí, ktoré si jednoducho nesmieš nechať ujsť: 

1. Königsallee – Najelegantnejší bulvár v celom Nemecku

Medzi miestnymi je prezývaná ako „Kö“ a hovorí sa, že je to najluxusnejšia nákupná štvrť v Nemecku. Königsallee predstavuje staromestský kanál lemovaný stromami, ktorý sa tiahne vo vzdialenosti jedného kilometra. Je obklopený množstvom luxusných hotelov, butikov, umeleckých galérií či reštaurácií. Jeho vzhľad ti bude pripomínať Avenue Montaigne v Paríži. 

Zdroj: Shutterstock/Christian Mueller

2. Rheinuferpromenade – Promenáda s nádychom Stredomoria

Určite stojí za zastávku promenáda nachádzajúca sa nad tunelom, ktorý ukrýva rušnú diaľnicu. Je ako stvorená na prechádzku alebo jazdu bicyklom. Počas horúcich letných mesiacov sa tu život a atmosféra nezastaví ani počas noci, kedy je vraj promenáda najkrajšia. Zaži pohodový večer a sadni si na miestne obrie schody, ktoré ti ponúknu neopakovateľný výhľad na lode plaviace sa na rieke Rýn.

Rheinuferpromenade dusseldorf
Zdroj: Shutterstock/Ralf Liebhold

3. Altstadt – Pulzujúce srdce Düsseldorfu

Staré mesto Düsseldorfu by malo byť jednoznačne zahrnuté na tvojom zozname atrakcií. Turisticky najpopulárnejším miestom je Marktplatz, kde nájdeš impozantnú radnicu (Rathaus) a veľkú jazdeckú sochu Jána Viliama II., ktorá bola postavená v 17. storočí. Ďalšou zaujímavosťou, ktorú si nesmieš nechať ujsť, je hradná veža Schlossturm stojaca na námestí Burgplatz na brehu Rýna. Ak sa si fanúšikom lodí, tak ti odporúčame navštíviť tzv. Schiffahrts Museum, jedno z najlepších a najstarších námorných múzeí v Nemecku s fascinujúcimi exponátmi.

4. Medienhafen – Štvrť budúcnosti

Ak patríš medzi milovníkov modernej architektúry, určite si tu prídeš na svoje. Táto štvrť sa rozprestiera pri riečnom prístave a jej vzhľad evokuje miesto bez gravitácie, kde sú budovy zakrivené ako želé. Administratívne a obytné budovy postavené v tomto netradičnom modernom štýle stoja určite za fotku.

5. Zámok Benrath – Barokový skvost

Ak sa vydáš smerom na juh od Düsseldorfu, nájdeš zámok Benrath. Ide o jeden z najkrajších záhradných zámkov 18. storočia, ktorý svojimi rozsiahlymi záhradami ohuruje verejnosť aj v súčasnosti. Ak ťa zaujíma história, určite by si sa mal zúčastniť prehliadky jeho interiéru, ktorá ťa prenesie do 18. storočia.  

6. Vysutá dráha vo Wuppertale

Ak patríš medzi obdivovateľov železníc a vlakov, v neďalekom Wuppertale nájdeš skutočnú lahôdku – Schwebebahn. Ide o visutú dráhu verejnej dopravy, ktorá pripomína skôr obrazy z budúcnosti. Funguje však už viac ako 100 rokov. Závesný systém bol pôvodne núdzovým riešením, ktoré malo zlepšiť verejnú dopravu v rozvíjajúcom sa meste (to pôvodne ani neexistovalo, ale vzniklo až roku 1930 zlúčením dvoch väčších a troch menších miest). Inšpiráciou sa stal nákladný dopravný systém v cukrovare v Kolíne nad Rýnom, v rámci ktorého sa malé vozíky pohybovali po koľajniciach na strope.

Podmienky vstupu do Nemecka 

 • Ku vstupu stačí negatívny test / očkovanie / prekonaný COVID
 • Slováci majú povinnosť vyplniť digitálny formulár

Cesta na Slovensko

Od 6. apríla 2022 skončila povinnosť registrovať sa do eHranice po príchode zo zahraničia a povinná karanténa pre neočkované osoby. Znamená to, že rovnaké podmienky platia pre všetkých po príchode na Slovensko – žiadna karanténa ani registrácia.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore