Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Dopraj si trochu luxusu: Dubaj s letenkami a 5* hotelom za 919€

Dopraj si trochu luxusu: Dubaj s letenkami a 5* hotelom za 919€

Nie všetci vedia, že hoci je Dubaj najbohatším mestom v Arabských emirátoch, stáva sa čím ďalej tým dostupnejším. Možno budeš musieť uzdu svojmu rozpočtu mierne popustiť, no kvalita služieb a škála zážitkov tomu jednoznačne zodpovedajú! Navyše pre teba máme výhodnú ponuku, ktorej cena ťa určite milo prekvapí.

Limitovaná ponuka

Dopraj si trocha luxusu a objav to najlepšie z Dubaja vďaka peckovému pobytu.

Čaká ťa:

  • obojsmerná letenka Viedeň – Dubaj – Viedeň
  • ubytovanie v Deluxe Skyline view v hoteli Emerald Palace Kempinski Dubai*****
  • polpenzia za cenu raňajok
  • ochladzovaný bazén
  • Špeciálne benefity pre deti: detský klub, bed-time občerstvenie (mlieko a cookies), premietanie filmu + deti od 2 do 12 rokov za hotel neplatia

Výhodný termín: 3. – 8. júl 2019 za 919 eur

A prečo toto mesto navštíviť?

Burj Khalifa, najvyššia budova na svete, ti okrem krútiacej sa hlavy poskytne úžasný panoramatický výhľad na Dubaj. Rozhliadni za z vyhliadkovej terasy zo 124 poschodia.

Vedel si, že Dubaj bol kedysi malou rybárskou dedinkou? Mnohé z jeho histórie sa dozvieš v Dubajskom múzeu v štvrti Al Fahidi. Zastaviť sa môžeš aj pri Sheilh Saeed al Maktoum, niekdajšom luxusnom domove vládnucej dynastie Maktoum.

Mešita Jumeirah je jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Dubaji a určite by si ju mal vidieť aj ty. Je výnimočná, pretože ako jediná zo všetkých v meste povoľuje vstup nemoslimom šesť dní v týždni. Jedinou podmienkou sú zahalené vlasy u žien. Preukážeš tak rešpekt voči ich náboženstvu.

Oknom do pulzujúceho každodenného života miestnych obyvateľov je Staré mesto. Nájdeš tu tradičné trhy, autentické jedlá a kultúrne zážitky. Na nákupy sa vyber do luxusného nákupného centra Dubai Mall alebo zvoľ lokálnu alternatívu – tržnicu Deira.

V Dubaji budú mať radosť aj tvoje chuťové poháriky. Jedna zo špecialít je Shawarma, akýsi luxusný kebab, pripravený z jahňacieho alebo kuracieho mäsa, zeleniny, zemiakov a cesnaku. Pre vegetariánov je delikátnou voľbou zasa Tabbouleh s bulgurom a zeleninou, dochutený citrónovou šťavou a mätou.

Skvelá voľba aj pre rodiny s deťmi

Dubaj je ideálnou dovolenkou pre rodiny s deťmi. Ponúka totiž naoazaj širokú škálu zábavných aktivít a výletov, ktoré si môžete užiť všetci spolu. S deťmi môže byť turistika ťažká, najmä v horúcej sezóne. Super nápadom preto bude hop-on hop-off autobusová prehliadka toho naj z mesta. Deti budú nadšené aj z rezervácie divých zvierat Ras al Khor. Spoznáte tu fascinujúcu diverzitu živočíchov. Rezervácia je typická najmä pre plameniaky a exotické druhy vtákov.

Palmové ostrovy

K jedným zo zázrakov Dubaja patria umelo vytvorené Palmové ostrovy. Sú tri a na mape by si určite rozpoznal ostrov Jumeirah, ktorý vyzerá ako dokonalý palmový strom. Nachádzajú sa tu niektoré z najluxusnejších dubajských rezortov a výborné reštaurácie. Plachtenie či jazda na motorovom člne sú tiež miestnymi obľúbenými aktivitami. Ak hľadáš adrenalín, skús zoskok s padákom s unikátnou okolitou scenériou.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky13 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky13 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky13 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky19 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky19 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore