Nájdeš nás aj na:

Európa

Dánsko bude pri vstupe do krajiny žiadať negatívny test od všetkých

Dánsko bude pri vstupe do krajiny žiadať negatívny test od všetkých

Cudzinci budú pri vstupe do Dánska musieť ukázať negatívny test na koronavírus bez ohľadu na stav zaočkovania. Požiadavka, ktorá začne platiť 27. decembra 2021, nasleduje po podobných oznámeniach zo Švédska a Fínska.

Reklama

Testovanie PCR testom sa musí uskutočniť do 72 hodín pred vstupom do Dánska.

Certifikát musí povinne obsahovať: meno testovaného, čas testovania a názov organizácie, ktorá ho vystavila. Certifikát musí byť vydaný v jednom z nasledujúcich jazykov: nemecký, anglický, francúzsky, španielsky, taliansky + všetky škandinávske jazyky a výsledok testu nesmie byť nejednoznačný (inconclusive);

Testovanie antigénovým testom s negatívnym výsledkom sa musí uskutočniť do 48 hodín pred vstupom do Dánska. 

Certifikát musí povinne obsahovať: meno testovaného, čas testovania a názov organizácie, ktorá ho vystavila. Certifikát musí byť vydaný v jednom z nasledujúcich jazykov: nemecký, anglický, francúzsky, španielsky, taliansky + všetky škandinávske jazyky a výsledok testu nesmie byť nejednoznačný (inconclusive).

Kontrola COVID pasov je povinná pri vstupe do reštaurácií, barov, nočných klubov, na kultúrne a voľnočasové vnútorné aktivity pri dosiahnutí určitého počtu zúčastnených osôb.

Nosenie rúška je povinné v interiéroch obchodov, nákupných centier, a vo verejnej doprave (vrátane staníc a zastávok). Nosenie rúška na letiskách zostáva naďalej v platnosti.

Pred vstupom do Dánska dôrazne odporúčame sledovať informácie na uvedenej webovej stránke priebežne, pri plánovaní cesty, ako aj tesne pred ňou, vzhľadom na skutočnosť, že podmienky pre vstup do krajiny sa môžu rýchlo meniť v závislosti od vývoja situácie v Dánsku. V prípade nutnosti argumentácie na hranici je tiež výhodné poznať oficiálny dánsky zdroj informácií týkajúci sa aktuálne platných nariadení.

Špecifické otázky týkajúce sa výkladu opatrení, posúdenia konkrétnych situácií, či ďalších usmernení, môžete smerovať na telefónnu linku dánskej polície 0045 70 20 60 44  (komunikovať možno i v anglickom jazyku, linka je k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 hod.)

Akciové letenky do Dánska

Zdroj informácií: coronasmitte.dk


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore